Amerikā jauns prezidents!

picturew
Amerikas Savienotajās valstīs noslēgušās valsts prezidenta vēlēšanas. Patlaban saskaitīts jau lielākā daļa balsu un ir skaidrs – valsts vadībā turpmākos četrus gadus vadīs Demokrātu partijas kandidāts Baraks Obama.
Šī bijusi ilgākā un arī dārgākā priekšvēlēšanu kampaņa ASV vēsturē. Abi prezidenta amata kandidāti kampaņai tērējuši pat vairākus miljonus dolāru dienā.
Lai balsotu par nepopulārā republikāņu prezidenta Džordža Buša pēcteci, pie vēlēšanu urnām devušies vismaz 130 miljoni amerikāņu. Jaunā prezidenta rokās būs Savienoto Valstu attīstība turpmākajos četros gados – izeja no ekonomiskās krīzes, karš Irākā un Afganistānā, kā arī virkne iekšpolitisku jautājumu.

barack obama

Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...

ASV prezidenta vēlēšanās uzvarējušais demokrātu kandidāts Baraks Obama Čikāgā savu atbalstītāju pūļa priekšā uzvaras runā pavēstīja, ka “Amerikā ir atnākušas pārmaiņas”.
“Tās nāca ilgu laiku. Taču šovakar, patiecoties tam, ko mēs izdarījām šodien, šajā izšķirīgajā brīdī, Amerikā ir atnākušas pārmaiņas,” 65 000 cilvēku lielā pūļa priekšā pavēstīja Obama.
Viņš apsveica zaudējušo konkurentu Džonu Makeinu ar viņa ilgo, grūto kampaņu. Obama aicināja amerikāņus atbalstīt jauno “ziedošanās garu”.
“Ceļš priekšā būs garš. Mūsu kāpiens būs stāvs. Mēs to varbūt nevarētu pārvarēt vienā gadā vai pat vienā pilnvaru termiņā, taču Amerika, es nekad neesmu bijis tik cerību pilns kā šovakar, ka mēs to paveiksim,” paziņoja Obama.
Viņš arī uzvaras runā vērsās pie ārvalstīm. “Visi tie, kas šovakar skatās uz mums no ārvalstīm, parlamentos un pilīs, tie, ka sapulcējušies pie radio aizmirstos pasaules nostūros – mūsu stāsti ir unikāli, taču mūsu liktenis ir kopīgs. Tuvu ir jauna Amerikas vadības ausma,” sacīja Obama. “Tiem, kuri vēlētu nojaukt pasauli – mēs jūs sakausim. Tiem, kuri vēlas mieru un drošību – mēs jūs atbalstīsim. Mēs esam pierādījuši, ka mūsu nācijas patiesais spēks nāk nevis no mūsu bagātības mēroga, bet gan mūsu ideāliem – iespējas, demokrātija, brīvība un cerība.”
Viņš arī pateicās savai kampaņas komandai, sievai un bērniem un nesen mirušajai vecmāmiņai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *