Alus no Skotijas pārspēj latgaļu alu stiprumā, bet ne kvalitātē

 

 

No sākuma  iezagās alus kvalitātes šaubu mākonītis.

Kā  lai nešaubās par ziņas patiesīgumu, ja skoti apgalvo, ka ir izgatavojuši pasaulē stiprāko padzērienu.

Līdz šim domāju, ka tādu taisa latgaļi.

Esmu šo paštaisīto  alu, kas gatavots pēc vecām receptēm baudījis un varu zvērēt, ka pēc pāris  kausiem… ik viens būs stipri noreibis.

Izgatavošanas process vien ir vesela alus eposa vērts.

Lielais  gatavošanas bums ir uz Jāņiem.

Jāsāk ar mucas gremdēšanu dīķī, lai uzbriest.  Brūvējumu  taisa lielā koka katlā vai toverī. Tiek izmantoti  apīņi un mieži, kas audzēti uz paša zemes ar mīlestību un zemnieka sīkstumu.

Karsto, uzvārīto ūdeni toverī  lej caur vertikāli sastatītiem miežiem. Tālāk jau rūgšanas process mucās, kur alu  notur līdz zināmai konsistencei.  Atzīšos no pieredzes…  ļoti stiprs un putojošs.

Labi… par savējiem ir teikts, ko tad tie skoti ?Alus

Skotijā ir laists pārdošanā alus „Armagedons” vai latviskāk „Pastardiena”.  It kā jau nekas īpašs… kādus vien neizdomā nosaukumus alus šķirnēm.

Šoreiz tas ir īpašs padzēriens, jo stiprums ir  ar 65 % alkohola.

Spēcīgāks par ierasto skotu aliņu sešpadsmit reižu !

Armagedons aiz jostas “aizbāž” degvīnu, viskiju un šādus- tādus rumus, kā tādus vieglus padzērienus.

Izejot no fantastiskā alus stipruma alus tiek pildīts mazās 0.33 pudelēs. Piekritīsi, ka šāds aliņš ir ekskluzīva prece un tāpēc viena pudelīte maksa 100 ASV dolāru.

Neskatoties uz augsto izmaksu „Pastardienas”, alus darītava jau ir saņēmusi pasūtījumus no Londonas,  Austrālijas,  Zviedrijas un ASV.

Ievērības cienīgs fakts, ka „pastardienas” alus nenogalina alus garšu ar savu lielo alkohola daudzumu. Lietotāji apgalvo, ka tas atgādina tumšo rūgto alu un nav sajūtami 65 % alkohola, kas liek secināt, ka alus baudāms viegli, bet ar ātru noreibšanas iespēju.

Tomēr, sitot alus kausu uz galda, teikšu :

Latgaļu  ir tuvāks un tīkamāks… maksā arī daudz lētāk, protams, ja vēl atradīsi latgalieti, kas to gatavos pēc sentēvu receptēm.

alus

Domāju, ka pieminēšanas vērts ir fakts, ka  Baraks Obama Baltajā namā izgatavo alu. Tā sacīt jāsaka… ievieš tautā savu ražojumu par ko palasi šeit.

Lai aina par  daudzveidību būtu pilnīgāka… būtu jāzina , ka ir krāsains. Japāņu alus darītava Hokkaido Abashiri Beer Izlaidusi alu trīs krāsās: Zilo (Okhotsk Blue) sarkano (Hamanasu Draft) un zaļo (Shiretoko Draft).

Iesaku par to palasīt šeit.

Pravietiska  dzeja…

Stipro alu naktī  dzēru
Līdz pašam(i) galiņam
Tagadam(i) nevarēju
Tikt līdz meičas maciņam…

Varu tikai piebilst, Alus ir labs!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top