Alus, atkarība vai ieradums, lietoju šo dzērienu katru dienu

Alus, dzēriens vai alkohols?

Vieniem liekas garšīgs citiem nē. Kas notiek, ja sākam to lietot pārāk bieži? Termins “alus alkoholisms” nav reģistrēts starptautiskajā slimību klasifikācijā.  Tāpēc netiek uzskatīts par atsevišķu slimību.

Ja cilvēks ir pārāk atkarīgs no šāda dzēriena, viņam var tikt noteikta vispārēja “atkarības sindroma” diagnoze. Jā, un neatsaucoties uz konkrētu dzērienu.

Atkarība no alus, mīts vai realitāte?

Šādam dzērienam ir gan psiholoģiska, gan fiziska atkarība. Otrā veidojas esošā etilspirta ietekmē. Psiholoģiskā problēma ir saistīta ar vairākiem faktoriem.

 1. Alkohola apreibinošā iedarbība.
 2. Jauka alus garša.

Amerikāņu zinātnieki no Indiānas Medicīnas universitātes veica interesantu pētījumu. Dalībniekus viņi sadalīja 2 grupās.

Vieniem iedeva alu, bet otrai grupai gardu  dzērienu, piemēram “Sprite”.  Izdzertā alus daudzumā nebija daudz alkohola, lai no tā iegūtu kādu efektu.

Respektīvi, savu lomu spēlēja tikai abu dzērienu garša. Pēc tam abām cilvēku grupām tika veikta smadzeņu  skenēšana.

 Rezultāti parādīja.

Tiem, kuri pirms procedūras nogaršoja alu, bija daudz augstāka dopamīna aktivitāte nekā tiem, kuri izmēģināja “Sprite”. Vienkārši sakot, smadzenēs tiek aktivizēts process, kas ir atbildīgs par baudu. Tas nozīmē, ka tikai alus garša var radīt atkarību.

Ja jūs to apvienojat ar sastāvā esošā etilspirta apreibinošajām īpašībām, tad atbilde ir acīmredzama. Atkarība no alus nepavisam nav mīts.

Kad alus mīlestība kļūst par slimību?

Šāda dzēriena alkoholisma simptomi sakrīt ar vispārējiem kritērijiem, pēc kuriem cilvēkam tiek diagnosticēts ” atkarības sindroms “.

alus

Kas tad ir atkarības sindroms?

Uzvedības, kognitīvo un fizioloģisko simptomu komplekss, kas rodas pēc atkārtotas vielas lietošanas un parasti ietver spēcīgu vēlmi to pieņemt. Grūtības kontrolēt tā izmantošanu, pastāvīga tā izmantošanas turpināšana, neskatoties uz postošajām sekām.

Simptomi reālajā dzīvē.

 1. Spēcīga vēlme dzert. Piemēram, nevienā pasākumā ar draugiem neiztikt bez aliņa. Vai arī cilvēks nevar atpūsties un normāli aizmigt bez šā dzēriena.
 2. Grūtības ar izdzertā alus daudzuma kontroli . Tas ir par gadījumu, kad cilvēks plāno izdzert tikai vienu pudeli, bet apstājas tikai tad, kad pabeidz trešo, ceturto un piekto pudeli.
 3. Priekšroka alus dzeršanai, nevis citām aktivitātēm. Droši varam saukt cilvēku par alkoholiķi, kurš labprātāk gulšņā uz dīvāna un skatās televizoru pie aliņa, nevis dara kaut ko patiešām interesantu vai noderīgu.
 4. Nepārtraukta lietošana, neskatoties uz acīmredzamu kaitējumu. Ieraugot spogulī alus vēderu, alkoholiķis joprojām turpina dzert savu iecienīto dzērienu.
 5. Maksimālā izdzertā alkohola daudzuma palielināšanās iepriekšējo devu nepietiekamas iedarbības dēļ, paģiru sindroma parādīšanās.

Kāpēc alus alkoholisms ir bīstams?

Aliņa dzeršana ir bīstama, jo:

  1. Risks pāriet uz stiprāku alkoholu.
  2. Vieglprātīga alus alkoholisma uztvere sabiedrībā.
  3. Sastāvā esošā etilspirta kaitīgā ietekme uz ķermeni.
  4. Alū esošo fitohormonu negatīvā ietekme.
  5. Bīstamo komponentu kaitējums mūsdienu alū, ko pārdod veikalos.

Apsvērsim katru punktu sīkāk.

Risks pāriet uz stiprākiem dzērieniem. Zinātnieki apgalvo, ka alus ir pirmais solis ceļā uz alkoholismu. Viņi to skaidro ar to, ka daudzi šo dzērienu uzskata par drošu un ne tik kaitīgu.

Daudzās kultūrās ir pieņemts vakaros ar aliņa palīdzību “atbrīvoties no spriedzes”. Taču, lietojot to arvien biežāk, veidojas atkarība no tur esošā spirta.

Cilvēks var izdzert 3, 4, 5 pudeles vakarā, lai panāktu efektu, kādu agrāk deva viena pudele aliņa. Lai nedzertu tik daudz, cilvēks parasti pāriet uz stiprākiem dzērieniem.

Vieglprātīga alus alkoholisma uztvere sabiedrībā.

Kurš uzskata, ka karstumā izdzert alus skārdeni ir bīstami? Daži šādos apstākļos putojošo dzērienu pielīdzina parastajai limonādei, kas var remdēt slāpes.

Vienlaikus aizmirstot par sastāvā esošā alkohola kaitīgumu. Šīs “vieglās” attieksmes dēļ pret alu to patērē visi.

Pusaudžu alkoholisms sākas ar alu.

Saskaņā ar statistiku, vairāk nekā 80% vidusskolēnu ir pamēģinājuši alkoholu.  Meitenes, visbiežāk lieto kokteiļus, bet zēni parasti alu. Vari ticēt vai nē, bet līdz 11. klasei 17% pusaudžu dzer regulāri.

Alus cienītāji parasti izdzer vismaz 1 pudeli 0,5L vienā reizē. Šajā daudzumā ir tikpat daudz alkohola kā 60 ml degvīna.

Tie, kas jau ir atkarīgi, var patērēt līdz 10 pudelēm dienā. Šis daudzums pēc alkohola daudzuma ir vienāds ar degvīna pudeli. Taču nierēm tas ir vēl kaitīgāks sava milzīgā tilpuma dēļ.

Padomā!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top