Alūksniešu radošo darbu izstāde Liepājā.

 

 

Alūksnes mākslinieku darbu izstāde
Liepājas Latviešu biedrības namā

Pavisam drīz… 1. novembrī 17.00  Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā tiks atklāta Alūksnes mākslinieku radošo darbu izstāde’’liepajai@aluksne. lv’’.

Šī notikuma iniciatore ir Zigrīda Ilenāne, kura gan pati nav alūksniete, bet viņas kā mākslinieces rokrakstu atpazīst gandrīz vai katrs alūksnietis.

Kopš 1986.gada viņa savas radošās vasaras pavada Alūksnes pusē un gandrīz katru vasaru Alūksnē ir apskatāmas viņas darbu izstādes.

Pirms diviem gadiem Zigrīdas gleznu izstāde tika rīkota Liepājas muzejā, kur viņa iepazinās ar Liepājas māksliniekiem un izteica piedāvājumu prezentēt savus darbus Alūksnes muzejā.

Pagājušā gada rudenī Liepājas mākslinieku grupu „Impasto” Alūksnes muzejā pārstāvēja Gunta Krastiņa, Aldis Kļaviņš, Inta Klāsone, Andris Millers, Pēteris Taukulis, Dzintra Vīriņa, Ilona Slaidiņa, Egīls Brūns, Aivars Rozenbahs un Guntis Otaņķis.

Liepājnieku darbu izstāde bija skatāma vienlaicīgi ar Alūksnes mākslinieku darbiem. Māksliniece, grupas „Impasto” vadītāja un izstādes kuratore Gunta Krastiņa izstādes atklāšanas laikā uzaicināja Alūksnes māksliniekus savu radošo devumu parādīt arī Liepājā.

Alūksniešus Liepājā prezentēs 19 mākslinieki.

Lielu izstādes daļu veidos Alūksnes mākslas skolas pedagogu – skolas dibinātāju un vadītāju Anitas un Ojāra Vēliņu gleznas, skolotāju Elitas Salakas, Dainas Rudzītes, Ritas Rubenes, Lilijas Kukles un Arta Bērziņa darbi.

Izstādē piedalīsies arī jaunie mākslinieki – bijušie Alūksnes mākslas skolas audzēkņi – tagad jau Latvijas Mākslas akadēmijas studenti – Liene Gusta, Una Stahovska, Rihards Ābeltiņš un Jānis Jaunzems.

No patstāvīgi Alūksnē dzīvojošo mākslinieku darbiem būs apskatāmi Aināra Zelča tēlniecības darbi, Gunāra Ozoliņa akvareļi, Antras Lielmanes, Ivara Vecāna un Gintara Čerbikova gleznas.

Par savējiem Alūksnē uzskata arī māksliniekus – gleznotāju Zigrīdu Ilenāni, vecākās paaudzes grafiķi Dzidru Ezergaili, kura lielāko daļu savas dzīves vasaru pavadījusi netālu no Alūksnes savās lauku mājās „Sniedzēs”.

Kā arī scenogrāfu un gleznotāju Raulu Zitmani, kurš jau daudzus gadus dzīvo Alūksnes novada Jaunlaicenē. Interesenti varēs iepazīties arī ar viņu darbiem.

Apmeklētāji laipni aicināti no 1.-30.novembrim apskatīt Alūksnes mākslinieku darbus Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā.

Liepājas Latviešu biedrības nama
kultūras darba menedžere
Iveta Jēkabsone

Alūksnes izstāde Liepājā

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top