Algas pielikums, kā pareizi atrisināt šo jūsu vēlmi

Algas pielikums.

Ja esat pārliecināts un varat teikt, “Es smagi strādāju” tad ziniet, tas nav arguments sarunai ar jūsu bosu! Kāds ir pareizais veids, kā pieprasīt algas palielinājumu pieaugošās inflācijas apstākļos?

Mūsdienās arvien vairāk cilvēku izjūt augošās inflācijas radīto finansiālo grūtību spiedienu. Pieaugot preču un pakalpojumu cenām, standarta algas var nebūt pietiekamas, lai nodrošinātu pienācīgu dzīves līmeni.

Šādā situācijā ir jāmeklē iespējas palielināt algu un jāveic lietderīgi pasākumi ar darba devēju, protams, rūpīgi jāpārdomā attiecīgais lūgums.

Algas pielikums, tomēr kā?

Ja kas, daudzi pat pārāk daudzi cilvēki baidās lūgt paaugstinājumu un attiecīgi algas pielikumu, baidoties no noraidījuma vai negatīvām sekām.

Viņi paļaujas uz savu smago darbu un cer, ka darba devējs pamanīs un novērtēs viņu centienus. Tomēr tikai “smags darbs” ne vienmēr ir pietiekams arguments algas palielināšanai.

No savas personīgās pieredzes varu teikt, ka, lai panāktu algas pieaugumu, ir svarīgi būt aktīvam un pārliecinātam par sevi. Došu dažus padomus, kas palīdzēs jums iegūt pelnīto vai paaugstinājumu, vai lielāku darba algu .

Algas pielikums, sagatavo argumentus.

Pārskatiet savu darbu un pārliecinieties, ka veicat to augstā līmenī. Izveidojiet sarakstu ar saviem sasniegumiem, projektiem un panākumiem, lai jums būtu spēcīgs arguments jūsu pieprasījumam.

Algas pielikums

Izpētiet darba tirgu.

Uzziniet, kādas algas ir aktuālas jūsu nozarē un reģionā, darbiniekiem ar jūsu pieredzi un kvalifikācijas līmeni. Tas palīdzēs jums saprast, cik konkurētspējīgi ir jūsu pašreizējie darba apstākļi.

Algas pielikums, ieplānojiet tikšanos.

Izveidojiet plānu un pieprasiet tikšanos ar savu priekšnieku, lai apspriestu savu algu. Mēģiniet izvēlēties ērtu laiku, lai pārliecinātos, ka iegūsiet pietiekošu viņa uzmanību.

Sagatavojiet savu tekošu runas formu.

Paskaidrojiet, kāpēc esat pelnījis paaugstinājumu. Atsaucieties uz saviem sasniegumiem, projektiem, ieguldījumiem uzņēmumā un papildu pienākumiem, ko esat uzņēmies.

Norādiet uz pieaugošajām dzīves izmaksām un pieaugošo inflāciju kā iemeslu, kāpēc jūsu pašreizējā alga vairs neatbilst jūsu vajadzībām.

Algas pielikums

Pieminiet par iespēju citās darba vietās ar netiešu norādi par iespējamo aiziešanu strādāt izdevīgākos darba un samaksas apstākļos

Algas pielikums, esiet pārliecināti un profesionāli.

Sarunas laikā saglabājiet pārliecību. Esiet skaidrs prasībās, paskaidrojiet savu argumentāciju un pieprasiet sen pelnīto paaugstinājumu vai algas pielikumu. Tajā pašā laikā ir svarīgi saglabāt profesionalitāti un izvairīties no emocionāliem izteikumiem.

Esiet gatavi kompromisam.

Iespējams, ka jūsu darba devējs nevarēs jums nekavējoties nodrošināt jums vēlamo algas palielinājuma apmēru. Sagatavojieties tam un apsveriet elastīgus noteikumus, piemēram, prēmijas, piemaksas vai algu pārskatīšanu pēc noteikta laika.

Apsveriet iespējamās alternatīvas.

Ja jūsu pieprasījums pēc paaugstinājuma netiek apmierināts, lūdziet atsauksmes un precizējiet, kas jums jādara, lai panāktu algas palielinājumu nākotnē.

Pievērsiet uzmanību karjeras izaugsmes vai prasmju pilnveides iespējām, kas nākotnē varētu radīt lielāku algu.

Algas pielikums, sekojiet līdzi darba tirgum.

Ja tavs paaugstinājuma pieprasījums ir neveiksmīgs, tad droši meklē citas iespējas darba tirgū. Varbūt ir kāds darba devējs, kurš novērtē tavus pūliņus un ir gatavs tev piedāvāt lielāku atalgojumu.

Nebaidies no pārmaiņām, nav nekā sliktāka, kā iestigt rutīnā bez perspektīvām uz izaugsmi.

Algas pielikums, normāls darbu attiecību risinājums.

Lai palielinātu atalgojumu uz pieaugošās inflācijas fona, ir jābūt aktīvam un jāuzņemas iniciatīva. Jūtieties brīvi iesniegt savu pieprasījumu un iepazīstināt uzņēmumu ar saviem sasniegumiem un ieguldījumu.

Esiet gatavs kompromisam un nebaidieties meklēt jaunas iespējas, ja jūsu pieprasījums ir neveiksmīgs. Galu galā jūsu darbs un pūles ir pienācīgi jānovērtē un jāatlīdzina ar atbilstošu atalgojumu.

Ir svarīgi atcerēties, ka katra situācija ir atšķirīga un pieeja var atšķirties atkarībā no jūsu uzņēmuma un jūsu attiecībām ar vadību.

Ņemot vērā iepriekš minēto, varu teikt, ka, rīkojoties saskaņā ar šiem norādījumiem, jums izdosies panākt algas palielinājumu līdz tādam apmēram, kādu esat pelnījis.

Nobeigumā gribu teikt, ka es savam darba devējam gandrīz katru gadu prasu algas palielinājumu. Teiksi, ka tas nav ētiski vai pareizi, tā tas nav un to iesaku tev iegaumēt.

Lai cik tas banāli nebūtu, bet patiesība ir tāda, ka neviens no priekšniecības tev nedos algas vai amata paaugstinājumu bez īpašas nepieciešamības.

Šo īpašo vajadzību tu vari radīt ar pareizu argumentāciju un pamatotu prasību. Neizslēdzu pat vieglu iespēju pieminēt par blakus uzņēmuma labajiem darba un algas nosacījumiem.

Tikai tā un šeit nav vietas kautrībai.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top