Aku vāki Liepājā, nesakārtotās un grabošās kanalizācijas lūkas

Aku vāki.

Troksnis, ko rada asfalta seguma autoceļos iegrimuši kanalizācijas lūku vāki, kam regulāri pāri brauc automašīnas, satrauc. Liepājas galveno ielu (šoseju) Ganību un Zirņu ielu iedzīvotājus nomoka ne tikai graboņa, bet arī vibrācija.

Aku vāki, īpaši Ganību ielā, pēc 6 vidusskolas.

Vēl interesants fakts, ka pie skolas Ganību ielā nav ātruma ierobežojuma. Aku vāki ir iegrimuši iekšā ceļa asfaltā, kā rezultātā, smagās mašīnas braucot, rada nenormālu troksni un arī vibrācijas.

Iedzīvotāji apgalvo, ka visa māja vibrē un tas jau ir slikti mājas tehniskajam stāvoklim. Tas satrauc arī daudzus autovadītājus un velosipēdistus!

Aku vāki

Jautājums, kāpēc Liepājā nekas netiek darīts?

Kāpēc pēc vairākām sūdzībām Liepājas dome izliekas, ka viss kārtībā? Var rasties jautājums vai ir kādi normatīvie regulējumi aku vākiem, cik bieži tie būtu jāapseko un jāremontē?

Ziniet ir!

Ja tos nepilda, attiecīgo institūciju, var iesūdzēt tiesā, par bezdarbību un nekompetenci.

Ir noteikts, lūkai vai “rīdziņa” ir jābūt vienā līmenī ar ceļa segumu, bet pielaide, kas attiecas uz lūkām, tas ir pluss, mīnuss pieci milimetri, un tā ir prasība, kas ir jāievēro.

To skaidroja RTU Ceļu un tiltu katedras vadošais pētnieks Viktors Haritonovs.

Atkārtoju milimetri nevis centimetri, kā to iespējams kalkulē “Liepājas ūdens” un “Komunālā pārvalde”. Ir svarīgi, lai lūkas īpašnieks tās regulāri apsekotu, kā arī nepieciešamības gadījumā tās paceltu, it sevišķi tur, kur ir intensīva satiksme.

Tāpēc iedzīvotājiem, kuriem lūku radītais troksnis rada neērtības, jāziņo Satiksmes departamentam vai arī jāvēršas pie komunikāciju tīklu apsaimniekotāja.

Aku vāki

Katram komunikācijas tīkla īpašniekam ir pienākums rūpēties par savas komunikācijas tehnisko stāvokli, tai skaitā arī lūkas vākiem. Tas Liepājā netiek darīts.

Domāju, ka šeit būtu vietā tiesas darbi!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Aku vāki Liepājā, nesakārtotās un grabošās kanalizācijas lūkas”

  1. šopiers saka:

    Bļāviens, zobi grab braucot pa Ganībeni.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top