Aizkuņģa dziedzeris, kā nekaitēt šim svarīgajam orgānam

Aizkuņģa dziedzeris.

Lai nekad nedomātu par to, kā ārstēt aizkuņģa dziedzeri, jums ir jākontrolē savas gastronomiskās atkarības. Kāpēc tas tik svarīgi? Tāpēc, ka neviens cits orgāns nevar uzņemties aizkuņģa dziedzera funkcijas.

Tāpēc tā šūnu bojāeja rada neatgriezenisku triecienu organismam – pankreonekroze ir bīstama dzīvībai.

Aizkuņģa dziedzeris un akūta pankreatīta simptomi.

Akūta pankreatīta simptomi ir ļoti izteikti, tāpēc tos ir grūti nepamanīt.

1. Stipras sāpes vēdera augšdaļā (biežāk pa vidu vai kreisajā pusē, kas dažreiz atstarojas mugurā).
2. Slikta dūša un vemšana, kas nerada atvieglojumu.
3. Vispārējs vājums un miegainība.
4. Paātrināta sirdsdarbība.
5. Sāpju saasināšanās pēc ēšanas.
6. Drudzis un drebuļi.

Kā izvairīties no pankreatīta?

Viennozīmīgi noteiktas dzīvesstila izmaiņas. Aizkuņģa dziedzeris ir orgāns, kas ir cilvēka gremošanas sistēmas neatņemama sastāvdaļa.

Aizkuņģa dziedzeris var būt iekaisis dažādu iemeslu dēļ. Ja tā audos jau ir patoloģiski procesi, tad jebkurš uztura pārkāpums var izraisīt pankreatīta saasinājumu.

Aizkuņģa dziedzeris

Aizkuņģa dziedzeris un Alkohols.

Tas ir galvenais ​​aizkuņģa dziedzera ienaidnieks mūsu reitingā. Aizkuņģa dziedzeris ir nikns veselīga dzīvesveida piekritējs.

Viņš ir kategoriski pret alkoholisko dzērienu lietošanu, pārmērīga aizraušanās ar kuru agrāk vai vēlāk izraisīs aizkuņģa dziedzera iekaisumu.

 Gāzētie dzērieni.

Aizkuņģa dziedzeris ienīst gāzētos dzērienus. Starp citu, šie saldie burbuļi var radīt neatgriezenisku kaitējumu citiem gremošanas sistēmas orgāniem.

Oglekļa dioksīda burbuļiem ir spēcīga kairinoša iedarbība uz kuņģa un zarnu sieniņām, bet tajā pašā laikā tie izraisa aizkuņģa dziedzera iekaisumu.

Cukurotie gāzētie dzērieni pamatoti tiek uzskatīti par visbīstamākajiem, jo ​​papildus gāzei tie satur milzīgu daudzumu kaitīgu vielu, piemēram, saldinātājus, konservantus.

Protams, arī dažādas garšas, kas to ķīmiskās izcelsmes dēļ, izraisa gremošanas trakta iekaisumu un jo īpaši pankreatītu.

Aizkuņģa dziedzeris un saldējums.

Kurš būtu domājis, ka šis kaprīzais mūsu iekšējais orgāns nevar izturēt saldējumu. Iecienītās delikateses ražošanas procesā tiek izmantoti īpaši tauki, kas ne tikai nepatiks aizkuņģa dziedzerim, bet arī ievērojami palielina risku saslimt ar tam raksturīgām slimībām.

 Saldumi ir aizkuņģa dziedzera ienaidnieki.

Aizkuņģa dziedzeris ir vienīgais orgāns cilvēka organismā, kas ražo insulīnu, kas sadala cukuru, kas nepieciešams šūnu barošanai.

Jo vairāk saldumu apēdam, jo ​​vairāk insulīna ir jāražo aizkuņģa dziedzerim. Sistemātiska dažādu saldumu pārēšanās liek organismam strādāt pastiprinātā režīmā.

Tas negatīvi ietekmē tā stāvokli un var izraisīt priekšlaicīgu nolietošanos. Sākumā aizkuņģa dziedzeris tiks galā ar uzlikto slodzi, bet ar laiku palielināts darbs izraisīs tā audu iekaisumu.

Šādā stāvoklī viņš vairs nespēs nodrošināt pareizo hormona daudzumu un rezultātā attīstīsies diabēts.

Aizkuņģa dziedzeris un ātrās uzkodas.

Izraisīt aizkuņģa dziedzera iekaisumu no ātrās ēdināšanas iestādēm un sasteigtām rīta uzkodām ar hamburgeriem un tamlīdzīgiem produktiem ir diezgan vienkārši. Kāpēc?

Šāds ēdiens ir pārpildīts ar absolūti nederīgiem ogļhidrātiem, kas satur milzīgu daudzumu tauku, kuru sagremošana liek aizkuņģa dziedzerim smagi strādāt.

Aizkuņģa dziedzeris un kafija.

Šis garšīgais un smaržīgais dzēriens ir bīstamo pārtikas produktu sarakstā. Patiesībā kafija nav tik kaitīga, bet, ja izdzer ne vairāk kā divas tases dienā.

Nu labi trīs, bet ieteicams ne vairāk!

Šī dzēriena ļaunprātīga izmantošana pavada palielinātu gremošanas enzīmu ražošanu, kam ir destruktīva ietekme uz gremošanas traktu. Aizkuņģa dziedzeris šajā ziņā nav izņēmums. Īpaši bīstama ir kafija, ko dzerat tukšā dūšā.

Garšvielas.

Aizkuņģa dziedzeris nepanes garšvielas un pikantus ēdienus, jo vielas, kas veido to sastāvu, izraisa tās membrānas kairinājumu, kas veicina akūtu iekaisuma procesu attīstību šajā orgānā.

Pankreatītu pavada stipras sāpes aizkuņģa dziedzerī, kas cilvēkam rada smagas ciešanas. Tomēr, šī orgāna ārstēšana sastāv no veselīga uztura pamatnormu un noteikumu ievērošanas.

Kā rīkoties akūta pankreatīta gadījumā?

Akūta pankreatīta simptomu izpausmju gadījumā steidzami jāsauc neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, jo šī slimība var apdraudēt dzīvību.

Turklāt akūta pankreatīta pazīmes ir līdzīgas apendicīta lēkmēm un miokarda infarktam, kuru gadījumā arī obligāti ir nepieciešama tūlītēja medicīniska palīdzība.

Līdz ātrās palīdzības brigādes ierašanās brīdim ieteicams:

a) atteikties no ēdiena un dzēriena, jo tas veicina papildu aizkuņģa dziedzera kairinājumu,
b) ieņemt guļus stāvokli un mēģināt atslābināt vēdera muskuļus, kas palīdzēs nedaudz atvieglot sāpes,
c) pielikt pie sāpošās vietas termoforu, kas piepildīts ar aukstu ūdeni, vai kompresi (piemēram, dvielī ietītus ledus gabaliņus),
d) nekādā gadījumā nedrīkst lietot medikamentus, jo tie var apgrūtināt diagnozes noteikšanu.

Ārstējot akūto pankreatītu, dažu dienu garumā būs nepieciešams atteikties no ēdiena, atļauts lietot tikai negāzētu minerālūdeni, mežrozīšu uzlējumu un nestipru tēju. Obligāts ir gultas režīms un aukstas kompreses vēdera augšdaļā.

Protams, nepieciešama arī pastāvīga ārsta uzraudzība, lai laikus pamanītu komplikācijas.

Labu Dienu un Neslimo!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top