AES, avārijas varbūtība elektrostacijās Eiropā sastāda 16%

Visi mēs pārdzīvojām notikumus Japāna ar tur notikušo zemestrīci un pēc tam sekojušos cunami. Taču ļaunākais vēl sekoja un turpinās šobaltdien…atoma elektrostacijas AES, kuras ir sabrukušas un nodara ļaunumu ne tikai Japānai, bet arī apdraud visu pasauli ar radioaktīvo piesārņojumu.

AES izmantošana.

Pasaulei būtu steidzami jāpārskata sava attieksme pret “peļņas nesošā atoma” izmantošanu AES. Pasaulē jau dzirdamas pirmās atziņas attiecībā uz AES :

*Vācija apturēs septiņas no 17 esošām AES uz ārpuskārtas pārbaudi;

*Francija noteikusi monitoringu uz jaunu AES celšanas iespēju un pārskatīs esošo AES drošību;

*Putins ir devis pavēli parbaudīt Krievijas AES. Toties ir devis zaļo gaismu jaunu AES būvniecībai. Nolemts būvēt AES pie Latvijas un Lietuvas robežu tuvuma…pēc principa, ja kas… tad lai kaimiņš arī lēni mirst. Baltkrievi nav labāki un  priecājas par šādu Putina izvēli, jo AES tiks būvēta Baltkrievijā ar Krievijas investīcijām.

Par to, ka varētu ateikties no AES uz visiem laikiem…praktiski nerunā neviena no valstīm, kas izmanto šo bīstamo enerģijas iegūšanas veidu.

AES, RODAS JAUTĀJUMS…KĀPĒC ?

*Apmēram 16% no visas pasaulē iegūtās elektroenerģijas iegūst ar AES.

*Līdz šim uzskatīja, ka AES ir drošas pat pret teroristu uzbrukumiem, izdarīja pārbaudes vai AES var izturēt pasažieru lidmašīņas triecienu…izrādās iztur.

*Viena kilogram urāna-235 iegūstamais enerģijas daudzums ir līdzvērtīgs …ja mēs sadedzinātu 2 000 000 kilogramus ogļu.

*Pati lielākā AES Eiropā atrodas Ukrainā, Zaporožjes AES.

*Pati lielākā un jaudīgākā AES atrodas Japānā, Kasavikadzi-Karivas AES. Sākusi darboteis tālajā 1985.gadā.

*Pati lielākā avārija līdz šim notikusi Černobiļas AES, kura notika 1986.gada 26.aprīlī. Seku likvidēšanā piedalījās vairāk  kā 600000 cilvēku. Daudzi no šiem cilvēkiem dabūja nāvējošu radiācijas devu un nomira, daudzi slimo un ir invalīdi uz mūžu.

*Uz doto brīdi 2011.gadu… pasaulē strādā 439 AES, neskaitot Fukušimas AES, jo ir cerība , ka viņas darbība netiks atjaunota.

* Lielākā daļa AES …vairāk kā 50% atrodas četru valstu teritorijās ASV, Francijas, Japānas nu un Krievijas teritorijās.

*Vienā pašā ASV …AES daudzums pārsniedz 100 bīstamo vienību. Un es naivi biju iedomājies, ka krievi ir tie ļaunākie AES piekritēji uz mūsu zemītes.

AES

Lūk karte ar AES izvietojumu pasulē…

Ir izpētīts un modelēšana ir apstiprinājusi, ka avārijas varbūtība AES Eiropā sastāda 16%

Termoelektrostacijas (TEC), kas strāda uz oglēm …ražojot elektroenerģiju un sadedzinot ogles, kā blakus efektu iegūst radiāciju, kas ir lielāka nakā  AES, kas ir tehnoloģiskā kārtībā un saražo tādu pašu daudzumu elektroenerģijas.

Toties …ja notiek avārija TEC nekāda pasaules mēroga ekoloģiska katastrofa nenotiek, bet ja AES iziet no ierindas …notiek traģēdija, gan cilvēku dzīvē , gan visas pasaules ekoloģijā.

Padomāsim vai mums ir nepieciešama lētā navējošā AES enerģija ?

AES

Radiācijas briesmu novērtējumu skala, gan krieviski, bet bildītes parāda pie cik milizīvertiem vari atvadīties no šīs saules…

AES

Lai būtu skaidrāk …var uzskatīt, ka 1 zīvertam atbilst 100 rentgenu jeb 1 rentgens atbilst 10 milizīvertiem.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “AES, avārijas varbūtība elektrostacijās Eiropā sastāda 16%”

  1. mairis saka:

    Černobiļas atomelektrostacijas (AES) uzturēšanai ik gadu Ukraina tērē piecus procentus no iekšzemes kopprodukta (IKP). Tāpat ārvalstis Černobiļas fondam piešķir miljonus, kas paredzēti drošības paaugstināšanas projektiem.

  2. ksks saka:

    Tik un tā 21.maijā ir kapec, jane maijā tad 2012.gadā . Nav ko rūpi vilkt par sūdiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top