Acis, kā saglabāt labu redzi, padomi un vingrinājumi acīm

Acis.

Runā, ka tās esot dvēseles spogulis. Laikam tā jau ir, bez šī maņas orgāna cilvēks dzīvotu mūžīgā tumsā. Tāpēc acis ir jāsaudzē! Acu muskuļi, tāpat kā citi muskuļi, kļūst ar laiku vājāki. Tomēr, acu muskuļus var vingrināt.

Kā to pareizi darīt, mazi padomi.

Izvairieties no acu sasprindzinājuma visas dienas laikā. Ik pēc 2-3 stundām uz vairākām minūtēm aizveriet acis un izbaudiet mieru vai kopēju relaksāciju.

Vienkāršiem vārdiem teiktu, atpūtini acis tās aizverot.

Pielieto šos sešpadsmit vingrinājumus. Tie domāti acu muskuļu trenēšanai. Saprotams, ka tos tu varēsi izmantot arī redzes uzlabošanai.

acis

Dariet to katru dienu, ieteicams veikt šos vingrinājumus parādītajā secībā. Ja nēsājat brilles, pēc iespējas saīsiniet to nēsāšanas laiku vai vienkārši tās periodiski noņemiet. No 1 līdz12 kustības ar acīm, bet no 13 līdz 16 masāža ar pirkstiem.

Masējiet acis apļveida kustībām, izmantojot vidējos un rādītājpirkstus.  Masējot vajadzētu sajust nelielu spiedienu, bet ne sāpes. Virzieties  norādīto punktu virzienos.

Skaitīt taču māki, tātad no 1 un tālāk.

Acu masāža tām nepieskaroties, ļoti palīdz nogurušam acīm. Atgādināšu, ka rokām jābūt ideāli tīrām.  Piesardzība, lai neievazātu acīs kādu infekciju.

acis

Izejot ārā, mēģini vairāk skatīties tālumā, nevis zem kājām. Dzeriet burkānu sulu, pēc iespējas biežāk (vēlams katru dienu).

Lai gūtu maksimālu labumu, pievienojiet sulai vienu vai divus olīveļļas pilienus. Tas nesabojās garšu, bet tikai palielinās sulas efektivitāti.

Kad acis ir nogurušas, apskalojiet tās ar siltu ūdeni. Centieties neskatīties datora, televizora vai viedtālruņa ekrānā. Ieteicams izvairīties, vismaz divas stundas, pirms gulēt iešanas.

Izmēģiniet vienu no jogas vingrinājumiem. Tas palīdzēs acīm un atmiņai koncentrēties. Apsēdieties neliela, nekustīga objekta priekšā. Ieteicams atklātā vietā, piemēram, pievērsiet uzmanību degošai svecei.

acis

Koncentrējiet savu skatienu un visu uzmanību uz to. Centieties nemirkšķināt. Detalizēti atcerieties šī objekta attēlu.

Pēc tam aizveriet plakstus un koncentrējiet uzmanību uz attālumu starp uzacīm, cenšoties pēc iespējas ilgāk saglabāt objekta tēlu galvā. Dariet to apmēram desmit minūtes. Vingrinājuma mērķis ir iegūt skaidru priekšstatu par objektu atmiņā, pirms jums nogurst acis.

Acis, kādi ir acu sausuma un asarošanas biežākie cēloņi?

Cilvēka acs virsmu klāj īpaša asaru plēvīte, kas rūpējas par to, lai acs tiktu nepārtraukti mitrināta un aizsargāta no dažādiem svešķermeņiem, piemēram, putekļiem un citām sīkām daļiņām.

Asaru sastāvā esošās vielas tāpat arī ļauj mazināt dažādu baktēriju kaitīgo ietekmi un infekciju risku, asaras piegādā acs radzenei skābekli, kā arī pasargā to no izžūšanas.

Plakstiņos izvietotie asaru dziedzeri nodrošina pastāvīgu asaru izdalīšanos – pamirkšķinot acis, asaru plēvīte atjaunojas un vienmērīgi pārklāj radzenes virsmu.

Asaru plēvītes kvalitāti un asaru izdalīšanās apjomu ietekmē dažādi faktori, tai skaitā cilvēka vecums, saslimšanas, lietotie medikamenti, redzes piepūle, dažādu kairinošu vielu ietekme un citi. Šo faktoru ietekmē asaras var izdalīties pārmēru maz, radot acs sausumu, vai tieši pretēji – izdalīties pastiprināti, tādā veidā izraisot acu asarošanu.

Acis, sausās acs sindroms.

„Gadījumā, ja acis netiek pietiekami bieži mirkšķinātas, neveidojas pilnvērtīga asaru plēvīte vai ir mainīts asaru ķīmiskais sastāvs, var attīstīties sausās acs sindroms.

Tas ir stāvoklis, kam raksturīga graušanas, sausuma, smilšu vai svešķermeņa sajūta acīs.

Sausās acs sindroma gadījumā var būt sūdzības par acu nogurumu un sāpēm, acis var būt iekaisušas, apsārtušas un niezošas. Spožā gaismā, aukstos un vējainos laikapstākļos acis var pastiprināti asarot, vienlaikus nenodrošinot pietiekamu acs mitrināšanu asaru nepilnvērtīgā sastāva dēļ. Tāpat iespējams novērot acu miglošanos un pastiprinātu jutīgumu pret gaismu.

Novērst sausās acs sindroma simptomus vislabāk palīdzēs acu mitrinātāji – „mākslīgās asaras”, kas pēc sastāva līdzinās īstajām asarām un ļauj atjaunot acs mitruma līmeni.

Vēl viens svarīgs aspekts.

Regulāra ultravioletā starojuma iedarbība uz neaizsargāto acs virsmu var izraisīt nopietnas slimības un acs struktūras traucējumus – kataraktu, centrālās tīklenes deģenerāciju, pterigiju, pingvekulu un citas.

UV starojuma iedarbība pakāpeniski ietekmē acu veselību, jo tai ir kumulatīvs raksturs. Acu slimību attīstība sākas, kad ir uzkrājusies noteikta deva. Turklāt, ilgstoši atrodoties saulē un neaizsargājot acis no tās ietekmes, Jūs varat iegūt radzenes apdegumu.

Pērciet tikai augstas kvalitātes saulesbrilles no uzticama ražotāja, un vienmēr ar UV filtru. Pretēji iedibinātajam stereotipam, acis no saules ir jāaizsargā jebkurā gada laikā.

Saudzējiet acis!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Acis, kā saglabāt labu redzi, padomi un vingrinājumi acīm”

  1. Onka saka:

    Ar redzi ir kā ir, nevaru saprast kas būtu labāk brilles vai kontaktlēcas???

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top