Raksta :
No : 2011,09,04
4

Pārdomas par Eiropas atbilstības sertifikātu CE.

 

 

Diezgan bieži esmu ievērojis uz Ķīnā ražotajām precēm Eiropas atbilstības sertifikātu CE. Rodas loģisks jautājums…Ķīna taču nav Eiropas Savienības ( ES ) valsts ? Sāku šo jautājumu pētīt sīkāk un atklājās pavisam dīvainas lietas.

Tomēr visu pēc kārtas…

Eiropas atbilstības sertifikāts (CE marķējums) ir zīme, kas apliecina, ka šādi marķēta produkcija atbilst ES Produktu drošuma direktīvai. ES direktīvas ir piemērojamas visiem produktiem, kuri pirmo reizi tiek nodoti ekspluatācijā Eiropas ekonomikas zonā.

СЕ simbols apstiprina, ka:

- preces projektēšana un izgatavošana atbilst visām ES izvirzītajam prasībām;
- ir veiktas preces atbilstības novērtēšanas procedūras (laboratorijas testi u.c.);
- ražotājs ir izpildījis savus pienākumus saskaņā ar ES direktīvām.

Tomēr, ES direktīvās ir atrodams arī šādi interpretēts teikums…

СЕ simbols nav izcelsmes vai kvalitātes garantijas zīme, jo tas nenorāda, ka konkrētais produkts ir ražots ES teritorijā.

Lūk ar šo teikumu jau arī tiek CE zīmes nozīmīgums samazināts līdz nullei…vismaz manās acīs. Tomēr, daudzas no precēm Eiropas Savienībā var pārdot tikai tad, ja tās ir marķētas ar CE (Comminatute Europeenne).

Tādējādi ar CE zīmi marķētai ir jābūt pārdodamajai sadzīves tehnikai un citām precēm (arī būvniecības produktiem) saskaņā ar ES direktīvām noteiktajām prasībām produktu drošības jomā, kuru neievērošana var radīt apdraudējumu cilvēku dzīvībai, veselībai un videi.

Seko vēl viens nozīmīgs atklājums, ko der ievērot it sevišķi rūpīgi…

Izmanīgie ķīnieši arī ar CE marķējumu ir raduši iespēju „paspīdēt” ar savām spējām pakaļdarinat un viltot.
Viņi savus ražojumus marķē ar gandrīz identisku CE marķējumu, ar to saprotot «Ķīnas eksports» (China export), nevis preces drošumumu un nekaitīgumu.

Ķīnas eksporta gadījumā atstarpe starp C un E ir ievērojami mazāka nekā preces drošumu un nekaitīgumu apliecinošajai CE.
Šo atšķirību… uzreiz nav iespējams konstatēt bez rūpīgas CE zīmes izpētes. To, ka šīs CE marķējuma un Ķīnas eksporta apzīmējuma līdzība var radīt problēmas patērētājiem neviens nešaubās.

Ķīnas eksporta zīme

 

Eiropas CE oriģinālais marķējums

 

Ir gan izņēmumi, kur ražojumam no Ķīnas ir īstais CE (Comminatute Europeenne), jo daudzu Eiropas firmu ražojumi tiek komplektēti ar Ķīnā ražotu produktu, kas cik noprotamas ir sertificēts Eiropā un ieguvis izmantot CE īsto zīmi.

Piemērs…

PHILIPS televizori, kurus komplektē franči, poļi un vēl bariņš ES valstu…. pultis ir no Ķīnas, bet jau ar īsto CE marķējumu.

Uz Tv ir īsta CE zīme, bet tas jau arī saprotams …ražots vai komplektēts Polijā

Tomēr…kas viņu zina ? Uz plastmasas taču var uzpiest visu…

Iesaku apskatīt mājas aparatūras marķējumus… un izdarīt secinājumus par CE „ lietderību”. Nav man ticības CE zīmei … nu nemaz. Vairāk jau sliecos uz vienkāršu un lakonisku…

“Made in Japan”, kur man nav jāšaubās par izstrādājuma kvalitāti un ilgmūžību.

 

Un ko par to domā Strazburgā…

.
.
SPIED T%C5%AAL%C4%AAT  Pārdomas par Eiropas atbilstības sertifikātu CE. Ja ir interese par rakstiem ... spied uz RSS Ikonas, ievadi savu e-mail un saņem rakstus savā e-pastā !...

4 komentārs

  1. Piter saka:

    Varu papildināt , ka Poļu ražotais PHILIPS pēc mēneša noplīsa un tika sūtīts uz garantiju (veselu mēnesi laboja praktiski jaunu 2011 gada modeli), kā Jums draugi patīk šāds CE simbola garantijas apliecinājums.
    Nešauboas, ka puse no shēmā sabāztiem kompnentiem ir ķīnas ķēķa ražojums
    Tā lūk Jums CE- Comminatute Europeenne.

  2. KasparsM saka:

    Piter, tur taču ir teikts, ka CE nav garantijas apliecinājums. Muļķīgi ir gaidīt no marķējuma kaut ko tādu, kam tas nemaz nav domāts. Tas, ka ķīnieši vilto visu ko, ieskaitot marķējumu, ir cits jautājums, bet CE ir domāts, kā drošības apliecinājums. Ar to jāsaprot, ka pat ja tas lētais ķīniešu verķis noplīsīs pēc pāris dienām, tā lietošanas laikā tam nevajadzētu apdraudēt lietotāju, piemēram, ar kaitīgām vielām vai augstpriegumu utt.

  3. Piter saka:

    Kaspar //Saprotu, jau ka tas nav garantijas simbols, bet tomēr… vai nav dzirdēts par rotaļlietām, kas ienākušas tepatiņ Latvijā un ir marķētas ar CE, kaut ražotas Ķīnā…un beigās izrādas, ka ir pielietoti ražošanā kaitīgi materiāli, vai piemēram lācītim nokrīt ķepa un tur parādās asa stieple ar kuru bērns var savainoties…un kā šeit būt ar nekaitīgumu un CE zīmi ?

  4. kaspars saka:

    1) CE zīme nav KVALITĀTES simbols.
    2) Ja ir CE zīme un Tev rodas šaubu par tās īstenumu prasi produkta atbilstības deklarāciju. Tur jābūt minētam, kurš uzrauga doto uzņēmumu vai tas izpilda visas prasības attiecībā uz CE, vari sazināties pārbaudīt vai tiešām viņi uzrauga utt. Bet droši vien rotaļlietai par 3 LVL to nedarīsi.
    3) Noviltot jeb uzspiets CE vai uzrakstīt deklarāciju var jebkurš un to nevar tiešā veida attiecināt, ka CE zīme nav nekas. Tad jau Tev nav uzticības nevienai precei vai preces zīmei, jo arī Philips, IPod-us var nopirkt “kreisos”.

    Par rotaļlietām
    tām jaatbilst EN 71 un tā tālāk standartiem. Lai iegūtu legāli CE rotaļlietām ražotājam prece ir jātestē akreditētās laboratorijās, kur pārbauda
    - vai nav izmantotas veselībai kaitīgas krāsas;
    - vai bērns var traumēties
    utt utjp.
    Ja tas nav darīts, ražotājs krāpjas un CE ir viltots.
    Teorētiski problēma ir LV uzraugošās institūcijās, neviens neseko cītīgi kādus draņķus pārdod LV. Ideāla kārtība būtu, ja attiecīgie dienesti pakustinātu savas pakaļas un pārbaudītu tirgū esošo produkciju un gadījumā, ja neatbilst - max lieli sodi, tirgošanas licenzes atņemšana utt.. Viņiem pat nevajadzētu spec. finansējumu, tikai sākuma kapitālu, bet tālāk jau, lai soda nauda nonāk viņiem budžetā, lai var veikt patstāvīgu-pilnvērtīgu uzraudzību. Taču tādas shēmas LV nav, taču vairums valstīs tā ir (piem. Lietuvā).

    Ja Tu pērc no Ķīnas vai Ķīnas ražojumu, tad apzinies
    1) preces kvalitāte var būt zema un CE zīme var būt viltota, netakarīgi no tā kāas tur atstarpes starp burtiem.

    Un beigās noteiktas grupas preces nevar pārdotas EU, ja nav CE (7 kategorijas ja nemaldos t.sk. minētie būvniecības produkti, rotaļlietas utt). Tātad nebūtu CE te vispār tirgū būtu haoss, varētu legāli pārdot radioktīvas rotaļlietas:)

Atstājiet komentāru

XHTML: Jūs varat izmantot šos skriptiņus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Ja, kopumā lasītais un redzētais "KLlproject" interneta vietnē iepaticies SPIED uz (+1) pogu

LATVIJA...SABIEDRĪBA...INTERESANTI JAUNUMI...

TICI VAI NETICI

CEĻOJUMI un...

INTERESANTI

MOMENTI ft...

HUMORS

LIEPĀJNIEKS

TEHNOLOĢIJAS &

TAS VAR INTERESĒT

AUTO

FOTOGRAFĒTAIS un...

Kredīts internetā

Tās nav ļoti lielas summas, arī kredītprocenti ir daudz lielāki, nekā, piemēram, banku patēriņa kredītam. Toties labs glāšanas riņķis...JA STIPRI VAJADZĪGA NAUDA...PADOMI, kā aizņemties un labu aizdevēju tops.