Foto radars kā peļņas avots.
1 February 2009 - laimisk
kategorija: Auto, Jaunumu Izlase
Pēdējā laikā sāku saprast, ka fotoradari Latvijā sāk pildīt peļņas gūšanas funkcijas.
Ne velti dzirdami amatpersonu lielīgie paziņojumi presei. Zivtiņš ar Šleseri aizgūtnēm apcer lielo peļņu un privāto investoru piesaisti saviem dižajiem plāniem.
Lai fotoradari spētu pildīt savu uzdevumu un tie atmaksātos, būtu nepieciešamas vismaz 1000 šādas ierīces,” sacīja Zivtiņš, norādot, ka Francijā viens šāds radars atmaksājas mēneša laikā. “Vietās, kur uzstādīti fotoradari, uzlabojas braucēju kultūra un samazinās negadījumu skaits.”
Šlesers iecerējis fotoradaru uzstādīšanai izmantot publiskās un privātās partnerības modeli, jo no valsts budžeta šādam mērķim finansējums, visticamāk, netiks piešķirts. Privātais partneris būtu atbildīgs par fotoradaru uzstādīšanu un tehnisko apkopi, bet par soda iekasēšanu atbildīga būtu valsts institūcija.
STOP ! Vai saprotam kas notiks. Ieviešot privāto partnerību ir jārēķinās ar privātā partnera interesēm. Un tās ir ļoti vienkāršas - gūt ienākumus. Tas ir pilnīgi pretēji fotoradaru būtībai uzraudzīt civilizēti satiksmi. Kādu iespaidu tas atstās uz to, kurās vietās un cik fotoradari tiks izvietoti? Vai nebūs tā, ka fotoradari tiks izvietoti vietās, kur var iekasēt vairāk naudas un nevis uzlabot satiksmes dalībnieku drošību.
Šlesera shēma ir līdzīga Itāļu korumpantu un pērkamo policistu shēmojumam, kurus nosēdināja uz apsūdzēto sola. Tur tika izveidota satiksmes sistēma ‘T-red’. Tā darbojās ar luksaforiem un pie tiem uzstādītiem fotoradariem un fiksēja pārkāpumus krustojumos. Sistēmu izveidoja un apkalpoja privāta kompānija, bet naudiņu iekasēja policija. Jāpiezīmē, jo vairāk sodu, jo vairāk ienākumu privātajai kompānijai, kas saņēma savus % no izrakstītiem sodiem. Policija un valsts kase arī nepalika bešā. Kā tas darbojas ? Deg zaļais un ātri iedegas sarkanais, protams, auto nevar apturēt un krustojumā auto atrodas jau pie sarkanās gaismas, ko fiksē fotoradars.
Apmēram to vēlētos ieviest Šlesers. Varianti iespējami dažādi, bet jāsaprot, ka nav pieļaujams Zivtiņa teiktais - gūt ienākumus.
Itāļi to saprata un tika arestēta visa noziedzīga grupa, kura sastāvēja no valsts ierēdņiem( 40), policijas (63) un privātās firmas sešiem vadošiem darboņiem. Jautājums ir viens, vai tiešām pieļausim ….
Šeit vēl viena vietne ar domu, kā ar to cīnīties
Lasi vairāk:
Komentāri
Atstāj vienu, bet labāk divus komentārus