Vēlēšanas Liepājā.

 

 

Tuvojas pašvaldību vēlēšanas, kas jūtami aktivizējušas politiķus. Kā jau ierasts, pirmie sarosījušies bijušie un esošie tautas kalpi, kuri, gadiem ilgi klīstot pa domes koridoriem, tā arī nav līdz galam spējuši izprast pieticīgās pilsētnieku vēlmes un jocīgu vēlēšanos dzīvot savā pilsētā par saviem maksātajiem nodokļiem ciešami un sakārtoti.

Vēlēšanu rezultāti daudziem pilsētniekiem var kļūt par vaimanu iemeslu vairāku gadu garumā. Vienkārša iemesla dēļ – neizlēmība un kūtrums analizēt, ko mēs vēlējam. Katru reizi ievēlētā dome izrādās politiski un ekonomiski tendēta lielo naudas maisu interešu realizācijai pilsētā, protams , netiek aizmirstas pašu vitāli svarīgās mantkārīgās intereses.

Gadiem ilgi netiek sasniegti izvirzītie mērķi, jo izdevīgi ir ieviest patstāvīgās korekcijas attīstības plānos. Pirmsvēlēšanu periodā domes darbā visu sāk izšķirt personīgās koalīciju simpātijas un antipātijas. Daudzie vērienīgie projekti parasti netiek realizēti līdz galam. Nauda notērēta šaubīgos darījumos bez reālas atdeves.

Nekas netiek darīts lai radītu darba vietas . Ar ko tad startējam, kāda ir pirmsvēlēšanu gaisotne. Liela daļa pilsētnieku līdz galam tā arī nav sapratusi, kur palicis gadiem ilgi sarūpētais pilsētas īpašums, kas noticis ar pilsētai piederošo zemi, kāpēc pilsētu apgrūtina tik liela bezdarba nasta, turpretī lielos tempos augusi atsevišķu pilsētas varasvīru labklājība.

Ar nožēlu nākas secināt, ka pilsētā nav uzsākts neviens projekts krīzes pārvarēšanai. Ne jau visi deputātu krēslos sēdošie rūpējušies par pilsētu, kā to nosaka viņu amata pienākumi. Šajos gados dažādu biznesa grupu intereses ir bijušas pirmajā vietā.

Vai tas ir normāli, ka U.Sesks var vienlaicīgi ieņemt 14- 15 amatus. Sanāk, ka darbdienā katram amatam var veltīt 32 minūtes.(bez pusdienas pārtraukuma) . Vai tas ir normāli, ka dome ir pārpludinata ar ‘naudas maisu’ radiem un radu – radiem.

Vari būt drošs, ka Uldis Sesks ar savu partiju( Liepājas partija) solīs turpināt iesākto. Šie solījumi turpināt iesākto ir kā runga ar diviem galiem, proti, varbūt kādam šķiet, ka Uldis Sesks ir pacēlis Liepāju virs vidējās Latvijas statistikas , taču ir arī otra Liepājas daļa- absolūtais vairākums, kuri saskata turpinājumu kam citam. Tas būtu: pilsētas nīkuļošanai, bezdarbam, domes birokrātijai un formālismam, vienaldzībai pret līdzcilvēkiem.
Bet vai daudzajās nebūšanās līdzvainīgi lielā mērā neesam arī mēs, kā pasīvi vērotāji ļaujot uzdarboties dažāda veida šeftmaņiem? Pirmkārt, savas tiesības doties pie vēlēšanu urnām neizmantojam 100%.
Lūk, tādi mūsu saimnieki, un viņu darbības rezultāti. Pilsētā praktiski nav palicis īpašuma, ko varētu vēl privatizēt. Bezdarbs sasniedzis 14%, pilsētu pamet arvien jauni simti darbspējīgu iedzīvotāju darba meklējumos citur.
Jebkura pilsēta ir dzīvotspējīga, ja tajā tiek ražota produkcija, dzimst bērni un tiek pelnīta nauda. Šodien būtu ļoti svarīgi, lai pilsētā būtu cilvēki, kuri spētu apzināt stāvokļa nopietnību un kuri justu sevī spēku būtiskā veidā kaut ko mainīt. Nevar ļaut turpināt kultivēt gadiem ilgi piekopto pilsētas izlaupīšanas politiku no vienas puses un totālo vienaldzību no otras puses.

Cilvēkos jāatgriež ticība saviem spēkiem, vēlme strādāt pilsētas labā un būt lepniem par Liepāju. Ar darbiem un nevis tukšiem solījumiem. Šis ir pirmais raksts par vēlēšanām Liepājā. Raksts par esošajiem pie varas, bet sekos izpētes materiāls par reāli vēlamajiem kandidātiem, kas strādās Liepājas un liepājnieku labā.

seska

Nu re kā ir sanācis, kā vienmēr…

Trešdien, 1. jūlijā, notiks jaunievēlēto Liepājas pilsētas Domes deputātu pirmā sēde. Saskaņā ar likumu „Par pašvaldībām” deputātiem pirmajā sēdē būs jāievēl Domes priekšsēdētājs un vietnieki, kā arī jāapstiprina jaunās pastāvīgās komitejas.

Jaunievēlētās Domes pirmo sēdi atklās Liepājas pilsētas Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ildze Lagzdiņa.

Jaunajā Domē ir ievēlēti:

seši deputāti no „Liepājas partijas” – Gunārs Ansiņš, Guntars Krieviņš, Uldis Sesks, Valdis Skujiņš, Helvijs Valcis, Oskars Zīds;

trīs deputāti no partijas „Saskaņas centrs” – Sergejs Dikterjovs, Viktors Kravcovs, Naums Vorobeičiks;

pa vienas deputātam no:
Tautas partijas – Silva Golde;
Jaunā laika – Ivars Ķervis;
partijas „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK – Ivars Kesenfelds;
Latvijas Pirmās partijas/LC – Jānis Vilnītis;
partijas „Sabiedrība citai politikai” – Stīns Lorencs;
Osipova partijas – Elita Kosaka;

Liepājas partijas, Tautas partijas, Jaunā laika, „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” un Latvijas Pirmās partijas/LC deputāti ir noslēguši koalīcijas līgumu par sadarbību pilsētas domē.

UZZIŅAI
No likuma „Par pašvaldībām”
19. pants. Jaunievēlētās domes (padomes) pirmo sēdi sasauc pilsētas, novada vai pagasta vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs ne vēlāk kā desmit dienu laikā pēc vēlēšanu rezultātu paziņošanas. Ar jaunievēlētās domes (padomes) pirmo sēdi izbeidzas iepriekšējās domes (padomes) pilnvaras.
Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs līdz domes (padomes) priekšsēdētāja ievēlēšanai vada sēdi un paraksta domes (padomes) lēmumu par domes (padomes) priekšsēdētāja ievēlēšanu.
Domes (padomes) priekšsēdētāju ievēlē no attiecīgās domes (padomes) deputātiem, aizklāti balsojot. Ikvienam domes (padomes) deputātam ir tiesības izvirzīt kandidatūru domes (padomes) priekšsēdētāja amatam.
Domes (padomes) priekšsēdētājs ir ievēlēts, ja kandidāts saņēmis vairāk nekā pusi no ievēlēto domes (padomes) deputātu balsīm.
Ja neviens no kandidātiem nesaņem nepieciešamo balsu vairākumu pirmajā kārtā, tiek rīkota atkārtota balsošana par tiem 2 kandidātiem, kuri saņēmuši visvairāk balsu. Ievēlēts ir tas kandidāts, kurš saņēmis ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu. Ja arī otrajā kārtā neviens no kandidātiem nav saņēmis ievēlēšanai nepieciešamo balsu vairākumu, tiek rīkota balsošana par to kandidātu, kurš otrajā kārtā saņēmis vairāk balsu.
Ja neviens no kandidātiem trešajā kārtā nav saņēmis ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu, tiek rīkotas jaunas domes (padomes) priekšsēdētāja vēlēšanas.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 08.06.95. likumu, 13.11.97. likumu un 21.12.2000. likumu, kas stājas spēkā no 19.01.2001.)

20. pants. Pēc domes (padomes) priekšsēdētāja ievēlēšanas no attiecīgās domes (padomes) deputātiem ievēlē priekšsēdētāja vietnieku un pastāvīgās komitejas. Domes (padomes) priekšsēdētājam var būt vairāki vietnieki.
Domes (padomes) priekšsēdētāja vietnieku ievēlē ar klātesošo domes (padomes) deputātu balsu vairākumu, ievērojot šā likuma 19.panta piektās un sestās daļas noteikumus.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 08.06.95. likumu, 13.11.97. likumu, 21.12.2000. likumu /skat. “Pārejas noteikumi” 19.punktu/ un 17.02.2005. likumu)

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top