Vai varam uzticēties bankomātam ?


Katrs… nu vai gandrīz katrs, izņem naudu un veic maksājumus, kā arī citas visnotaļ vajadzīgas finansiālas darbības jau pierastajā… bankomātā.

Daudz ir dzirdēts, ka iespējams ar viltu iegūt tavas maksājuma kartes datus. Parasti iet runa par veikalos un citās vitās, kur tu norēķinies ar maksājuma karti …noziedzīgi iegūtajiem tavas kartes datiem. Rezultāts var būt bēdīgs- iztukšots konts.

Izrādās, ka arī bankomāts nav drošākā vieta, kur ar drošu sirdi vari uzticēt maksājumu karšu slepenos, tik Tev vienīgajam zināmos datus. Internetā, brīva pārdošanā ( maksā 200$) var iegādāties skimerus no angļ.v. „ skim” , pat nezinu, kā latviski pareizi skiners, skaners vai tomēr…skimers, lietas būtību tas nemaina.

Skimers nolasa datus no tavas bankas kartes, bet ‘mikro’ video kamera ( maksā dārgi līdz 600$ ) fiksē kodu ko Tu ievadi.
Skimers tiek pielikts pie bankomāta īstās spraugas, kur mēs ievietojam karti, bet kamera kaut kur augšā vai sānos nofilmē cipariņus uz kuriem Tu esi spiedis. Un OLLĀ ! Noziedzniekiem ir rokā Tavs Pin kods.

Saprotama lieta, ka viltoto skimeru krāsojums un dizains maz atšķiras no īstā. Tātad ja neesam speciālisti, kā atšķirt īsto no ‘uzlabotā’ bankomāta.

 1. Bankomātam parasti nav izvirzītu detaļu, uz āru (karšu lasīšanas sprauga).
 2. Uz klaviatūru nevar būt vērsta video kamera (Tu šeit ievadi slepeno kodu)
 3. Saprotams, ka krāsojumam (pat toņos ) pie nolasīšanas spraugas ir jābūt vienādam.
 4. Taustiņi ( klaviatūras) nav pacelti uz augšu, bet ir līmenī ar virsmu .

Ir, protams, arī citas pazīmes, bet tas cik noprotu vairāk redzamas speciālistiem. Nevajag aizmirst, ja ir šaubas, zvani uz banku kurai šis bankomāts pieder vai mūsu mīļajiem poličiem.

Uzmanīgo – arī dievs sargā !

Normāla bank. sprauga

“Uzlabota” ar skimeri

Kastītē ar reklāmu ievietota mikrokamera

Dalies ar šo rakstu, nekautrējies!

Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

2 Atbildes uz “Vai varam uzticēties bankomātam ?”

 1. laimisk says:

  Kartes ievietošanas mehānisms ir masīvs un diezgan pamatīgi izvirzīts uz āru (karšu skanēšanas ierīce). Dabā ATM šādas uzlikas nav un karšu ievietošanas mehānisms ir vienā līmenī ar ATM korpusu.
  http://pods.lv/2008/12/29/skimeris_uz_swedbankas_bankomata_rezekne/

 2. laimisk says:

  Pacēlās jautājums ar ko tad tiek barots (strāvas padeve)skimeris,vadi utt. Vienkārši skimeri uzstāda uz mazu laika periodu, neko viņš neraida,bet ir nodrošināts ar savu barošanas avotu, infu ieraksta. Pēc noņēmsanas jau citā vietā nolasa datus. Tas pats ar kamerām.

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

5 × 1 =

scroll to top