Statuja no meteorīta, tā tika izgatavota Tibetā ar simbolu

Statuja no meteorīta ar kāškrusta zīmi.

Neapgāžams ir fakts, ka Tibetā tas nav nekas īpaši pārsteidzošs. Kāškrusts ir reliģijas izpausmes simbols. Tomēr, tas nav pats pārsteidzīgākais atklājums, kas saistīts ar šo atradumu!

Vācu speciālisti veicot Tibetas  statujas analīzi negaidīti noskaidroja, ka statuja ir izgatavota no reta meteorīta- ataksīta.

Statuja no meteorīta, vēsture.

Senais budistu dievs Vaišravana tika atrasta Tibetas ekspedīcijā, ko vadīja fašistiskās Vācijas nacisti 1938 gadā. Kā tika atrasta statuja vēsture klusē, bet zināms, ka daudzus gadus tā atradās Vācijā.

Kādā privātā kolekcijā, kā liels retums!

Mūsdienās statuja ir pazīstama ar nosaukumu „Dzelzs Cilvēks”. Bez šaubām, statuja ir budistu mākslas paraugs, kas attēlo dievu Vaišravanu.

Tibetā statuju dēvē par Džambalu. Statujas svars ir desmit kilogramu. Tika konstatēts, ka statuja tika izgatavota pirms 1000 gadiem.

Ir noskaidrots, ka statujas izgatavošanai izmantots meteorīta „Činga” fragments, kas nokritis Sīrijas un Mongolijas pierobežā  15 tūkstošus gadu atpakaļ. Meteorīts (ataksīts) ir ļoti unikāls, jo sastāv no ļoti liela niķeļa daudzuma.

Jāpiebilst, ka tā ir vienīgā izgatavotā cilvēka statuja no meteorīta. Tāpēc novērtēta, kā nenovērtējams pasaules dārgums.

Interesanti, ka uz Džambala krūtīm ir kāškrustam līdzīgs simbols, kas noteikti glaimoja nacistiem. Nacisti uzskatīja, ka ārieši nākuši no Tibetas puses.

Ja runājam par kāškrustu, tad tas ir sens un cienījams simbols, ko mūsdienās nepareizi asociē ar fašistisko Vāciju un nacistiem.

Statuja no meteorīta, Kāškrusta senā nozīme:

Diena nomaina nakti,  gaisma nomaina tumsu, jauna dzimšana nomaina nāvi, tā ir dabiska lietu kārtība visumā.

Statuja no meteorīta

Latvijā kāškrustu dēvējam par Ugunskrustu, tas ir sens simbols, kas vairākām tautām vēsturiski apzīmē sauli, gaismu, saules ceļu, aizsardzību. Zīme atveido nebeidzamu rotējošu kustību, tas ir rotācijas un mūžam aktīvas enerģijas simbols.

20. gadsimta vidū šis simbols ieguva negatīvu slavu, jo vienžubura ugunskrusts, svastika ar uz labo pusi noliektiem zariem, tika plaši izmantots nacistiskajā propagandā.

Tāpēc bieži jebkurš ugunskrusts (arī vairākžuburu un ar uz kreiso pusi noliektiem zariem) var tikt kļūdaini uztverts kā nacismu slavējošs simbols.

Latvijā ugunskrustam ir dažādas variācijas.

Pērkona krusts, tam pretēji rotējošs Laimas krusts, daudzžuburu — Zaru krusts, ar šaurā lenķī noliektiem galiem — Kāšu krusts vai Ķekšu krusts.
Šī zīme pazīstama visā pasaulē ar nosaukumu „svastika”, bet nekur citur nav sastopams tik daudz šīs zīmes variāciju kā Latvijā.

Tas norāda uz zīmes īpašo nozīmi baltu dzīvesziņā. Latviešu mitoloģijā ugunskrusts simbolizē Saules (uguns) kustības neapturamību, kas palīdz uzveikt ļaunumu un līdz ar to iegūt veselību, labklājību un laimi.

Tas ir arī dievības Laimas krusts, kas simbolizē vērpšanas darbību, kuras rezultātā dažādie pasaules spēki un notikumi satiekas un tiek savīti vienotā laika un likteņa pavedienā.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top