Ieskats Tv pasaulē un aparātiņā Dreambox.

Sākumā galvenais, ja Tevi interesē teorija un pats JAUNĀKAIS par “dreambox” un citiem satelīta uztvērējiem, ka arī viss par “kardšāringu” TEV jādodas uz tam 100% veltītu interneta vietni… ŠEIT gan krievu , bet… ha, ha Google pārtulkos.

Vienmēr rodas jautājums, kāpēc gan vajadzīgi satelīta televīzijas operatora maksas pakalpojumi, ja ari bez tiem, uzstādot šķīvi, iespējams skatīties simtiem nekodētu televīzijas kanālu?

Interesantākie un pazīstamākie kanāli parasti tomēr ir kodēti, turklāt nekodētie kanāli bieži vien pārraida programmas mums nesaprotamas valodas un tajos ir daudz reklāmas.
Iznāks, ka no milzīgā kanālu skaita reāli skatīsieties vien dažus, jo cik gan daudzi no mums prot polu, zviedru vai arābu valodu?

Savukārt, iegādājoties dekodera karti, varēsiet skatīties daudz kvalitatīvākos kodētos jeb maksas TV kanālus, kuros nav tik kaitinošo reklāmas paužu un programmas lielākoties ierunātas krievu vai angļu valodā un pat ar iespēju uzstādīt subtitrus latviešu valodā.

Dreambox

 

Lielākais satelīta televīzijas piedāvātājs ir VIASAT, kas savām pārraidēm izmanto SIRIUS 4.
Pašlaik lielākā daļa Latvijas un Baltijas televīzijas ir pārgājuši uz digitālo apraidi: PBK, Pirmais Baltijas mūzikas kanāls, REN TV, TV5, TV3 Latvija, 3+ Latvija, TV6, TV 1000.

Bez tam arī televīzijas un radio stacijas pārgājušas uz digitālo signālu: Latvijas Radio un Star FM. Lietuvas televīzijas kanāli – LRT1, LRT2, TV1, TV3 Lithuania un Tango TV.
Lietuvas Radio stacijas: LR1, LR2, Radio M1. Igaunijas televīzijas kanāli: TV3 Estonia, TV3+ Estonia.

Jāpiebilst, ka antenas noregulēšana ir pats sarežģītākais darbs.
Šķīvi, ko uzlikt uz jumta, pie loga vai pie lodžijas, var veikalā nopirkt un piestiprināt pats. Taču, lai noregulētu to televīzijas signāla saņemšanai, ir nepieciešams precīzi zināt, kura vieta satelīts atrodas un kā antenu novietot tā, lai netraucētu priekšā esošie šķēršļi. Turklāt gaisā vai virs zemes (kosmosā) ir vairāki satelīti.

Latvijā televīzijas signālu var uztvert no aptuveni 20 pavadoņiem, bet ja patīk var saukt par satelītiem.
Parasti izvēlas ne vairāk, kā divus, manā gadījumā ir divi šķīvji no kuriem viens ir ar motoru un griežas un kopējo pavadoņu skaits nav ierobežots.

Ja ar satelīta TV saskaries pirmo reizi, tad uzstādīšanu un regulēšanas darbus labāk uzticēties speciālistam
Nu un ko tad skatāmies, populārāko( noteikti ne labāko un ne funkcionālāko) uz doto brīdi – Viasat

 

Zelta pakete
LATVIJAS FILMAS SPORTS DOKUMENTALIE BERNIEM
TV3 Latvija TV1000 Action VIASAT Sport Baltic VIASAT History Disney Channel
TV6 Latvija TV1000 Premium VIASAT Sport VIASAT Explorer Toon Disney
LTV1 TV1000 VIASAT Extra Zone Reality Playhouse Disney
LTV7 TV1000 Kino VIASAT Golf National Geographic Cartoon Network
LNT TCM Planeta Sport Discovery Channel Nickelodeon
TV5
KRIEVU VALODA ZINAS MUZIKA EROTIKA
IZKLAIDE
3+ Latvija CNN MTV Playboy E! Entertainment
RTR Planeta BBC World VH1 Spice TV3 Lietuva
NTV Mir CNBC Pirmais Muzikalais Private Spice TV3 Igaunija
REN TV Baltic
TV Centr
PBK

Nu un nav par ļaunu zināt citas TV SAT gudrības angliski, bet esam taču gudri:

Europe Satellite

Cable Versus Satellite TV.

Free Satellite TV Systems

High Definition Television

How Does Satellite TV Work?

Satellite TV Channels.

display_imagecgi

image_dbphps

satellites_b

sirius2nb

Kā arī pats jaunākais jaunums no atraktīvajiem Zviedriem, ne vairak un ne mazak, VIASAT, sāk raidīt Krievijā un cer dabūt tik pat lielu abonimentu skaitu, kā NTV+ Sikāk par to ŠEIT


UN TAGAD SEKOS SLIKTAIS PAR VIASAT

Man bija lielas cerības uz jauno HD (augstas izšķīrtspējas) satelīta uztvērēju no VIASAT, bet nu palasi – sākumā slavas dziesmu no VIASAT par šo viņu tehnikas ‘brīnumu’  – Viasat PlusHD uztvērējs ir pirmais kompleksais risinājums, kas apvieno programmu ierakstīšanas (PVR) un elektroniskā programmu gida (EPG) funkcijas.

Līdz šim tirgū pieejamie risinājumi bija nodrošinājuši atsevišķi vienu vai otru funkciju. Turklāt vienlaikus Viasat PlusHD nodrošinās iespēju uztvert un pārraidīt HD jeb augstākās izšķirtspējas kanālus.

Santa Tohvere, „VIASAT Latvija” vadītāja: „Jaunais Viasat PlusHD uztvērējs ir mūsu atbilde uz mūsdienu aizņemtā cilvēka prasībām. Vai tik tiešām ? Vai tik nav kārtējie solījumi un blēdības, bet palasi pats par VIASAT attieksmi pret klientu ŠEIT

“Šobrīd kā galveno mērķauditoriju noteikti saredzam jauno tehnoloģiju cienītājus, Pārraižu rakstītājsProgrammu gids –augstu TV video (Full HD) un audio signāla kvalitāti (Dolby Digital 5.1) (ja kanāls nodrošina tik augstas kvalitātes signāla pārraidi)”- T ā par HD uztērēja iespējām Viasat.

Pagaidām VIASAT nav neviena tāda kanāla, kas raidītu ar šādiem parametriem

Krāpnieki http://www.sudzibas.lv/complaints/viasat-c4984.html

 

“Viasat aparatūra ko itkā pēc akcijas dod bez maksas – ir derīga tikai miskastei, tik sliktu aparatūru pat krievi neražo, bet Viasat kaut kur izrok. Un galvenais, ka nevienu citu likt nevar, jo redziet kartes, kas atļauj legāli skatīties TV ir piesietas pie konkrētā brāķa, ko viņi sauc par uztvērēju
Tagad jau kādu otro mēnesi, katru dienu “uzkarās” attēls. kā vienmēr – “na samom interesnom meste”. pēc dažām sekundēm filma turpinās it kā nekas nebūtu bijis, bet tu cilvēks paliec zīlējot, kas tur pa to laiku noticis.
Ja viņi piedāvā savus pakalpojumus pa velti – neņemiet! Kad gribēsiet atteikties no viņu pakalpojumiem, vajadzēs dzelzs nervus un daudz brīva laika. Un rēķinieties, ka tiksiet mānīti un krāpti par to, ka Jūsu dokumenti nav pareizi noformēti, vai ne tā iesniegti unviņu speciālisti neko nav saņēmuši. Galvenais, ka katram VIASAT darbiniekam būs citādākas prasības!
Klientu apkalpošana tur vispār ir zem katras, sevi cienošas kompānijas goda. Tā, ka es secināju, ka šajā kompānijā strādā KRĀPNIEKI, kuriem ir pilnīgi vienaldzīgas, klientu vēlmes.”

Tas no Viasat ‘ laimīgajiem’ klientiem, bet šeit ‘labi’ vārdi par jauno Viasat PlusHD uztvērēju

предназначен только для записывания и на этом тюнере работает полноценное EPG Viasat Baltic.
Кроме того, этот тюнер признаёт только спутник Сириус и работает только тогда, когда к нему подсоединена TWIN головка.

У меня уже давно сложилось впечатление, что у Виасата никогда нармального тюнера и не будет!
Короче очередной отстойный тюнер! Ну и правильно тогда, что не будет, кому он такой нужен, да еще к тому-же за деньги. Все операторы только этого и хотят, чтоб смотрели именно их пакет.

 

Dream multimedia

glacier_logo1

Ja runājam pardreambox  jāaptver, kas tas tāds ir – parastais , vienkāršais SAT TV vai sapņu kastīte ar neierobežotām iespējām . Labu rakstu ielicis drīmmīlis no  blogs.itda.lv ,TĀ SACĪT JĀSAKA drīmu pazinējs – respekts.  Ne ko pielikt ne atņemt viss, kas jāzina sākumam.

1. Pamatfunkcijas – bez šaubām, svarīgākā funkcija ir rādīt tv. Tātad pamatfunkcijas – tv nodrošināšanai:

 • Kanālu pārslēgšanas ātrums (pēc papīriem ir zem 1 sekundes) – kas ir pielīdzināms labākajiem, ātrākajiem citu brandu sat-tuneriem.(Teiksim – Samsung)
 • DiSEqC – (vairāku sat, galvu atbalsts) – viss, atbilstoši jaunākajiem standartiem.
 • Kanālu skaits – cik zinu, neierobežots.
 • Bouquet-lists – šī iespēja man ĻOTI patīk. Ja jums sarakstā ir ap 2000 kanāliem, no kuriem kādi 50-100 ir “skatāmi”, rodas problēmas ar kanālu organizēšanu. Bouquetes, ļauj sakārtot kanālus, gluži kā failus direktorijās. Kopš lietoju drembox, ar nepatiku spaidu standarta TV pultis, jo tur viss ir tik ….primitīvi.
 • Porti – atkarīgi no modeļa, man ir pats vienkāršākais DM500. Tam ir SCART, standarta a/v out, optiskais S/PDIF, seriālais!, Ethernet.
 • Tālvadības pults. Man ir “ķīniešu drīms” – īsti nezinu, kā ir orģinālajam,  pults ir ļoti ērta, bet ar sliktu darbības lenķi, ar vidēji palietotām baterejām pulti vajag tēmēt uz uztvērēju, lai tā strādātu. Un attiecīgi darbības attālums arī nav nekas labs – lielākā telpā no kādu 4m attāluma, visdrīzāk vairs nedarbosies.

2. Extras

 • Pirmā lieta, kas man liekas ļoti kārdinoša – web interfeiss. Tehniski, es bez problēmām varu no darbavietas ielogoties mājās, un iešēdulēt ierakstu, kādai foršai filmai vai raidījumam. Principā, ja man uplink interneta ātrumus būtu, kaut kas prātīgāks, tad es attālināti arī varētu skatīties online pārraides. Bet par to vēlāk. Web interfeiss nodrošina iespēju slēgāties pa kanāliem, veikt konfigurāciju utt.
 • Pat vienkāršākie modeļi (tādi kā mans DM500) māk “piemontēt” tīkla šāri un ierakstīt uz tās, kā arī atspēlēt dažādu tipu video – DVD teiksim, diemžēl ne divx. Tādejādi, es arī īsti neredzu vajadību pirkt 2x dārgāko DM7000, kam HDD ir iebūvēts/iebūvējams.
 • Iespēja straumēt video no sat kartes uz tavu vlc plejeri. Neko bieži neesmu izmantojis, bet pāris reizes, kad naktī nenāk miegs, esmu ielīdis gultā ar laptopu, un skatījies tādā veidā tv (Dreambox man ir otrā istabā).
 • Var no interneta ielādēt, “ādiņas” prieks tv UI, dažādus pluginus, configu, utt.
 • card-sharing via internet.
 • nu un, protams, Dreambox ir Linux kaste, tam ir ssh pieeja, var ielīst un kaut ko paspaidīt, ja gribas. Teiksim es no dreambox caur seriālo vadu varu vadīt savu TV, nosūtu komandu, viss notiek…..patestēju – strādā, pagaidām gan neesmu izdomājis priekš kam man tas vajadzīgs. Bet tā ir potenciāla iespēja kaut ko automatizēt.

3. Extras no pluginiem. Par cik dreambox ir radījuši platformu, kurai var rakstīt pluginus, šādu pluginu ir melnais tūksotis. Daži sakarīgākie:

 • E-pasta klients,
 • RSS readeris,
 • Dažādi screensaveri,
 • Torrentu klients,
 • uPnP server/client  (man gan nav sanācis serveri dabūt pie dzīvības(klients strādā))

Un ir daudzi citi kuru funkcionalitāti divos vārdos aprakstīt nevar.

4. Modeļi, cenas (populārākie)

 • DM500 (man liekas, ka tagad jau ir pieejams tikai ķīniešu, jo vācu variants ir izņemts no ražošanas (aizvietots ar modernizētu)) – Orģinālais vācu maksā ap 150-180 Ls, ķīniešu variants ir “gļukaināks” bet maksā 60-80Ls. (ir starpība)
 • DM 7020 – Vācu maksā virs 300Ls, ķīniešu, man liekas arī apmēram divreiz lētāks. Ir USB, CF slots, 2 SCARTi, 2 smartcard lasītāji, ir LCD displejs uz kastes, var iebūvēt IDE  HDD 3,5″ (var nākt arī komplektā).
 • DM 800 – ir salīdzinoši jauns, tam ir DVI izeja(drembox tādā veidā apiet HDMI licenci), mazliet jaudīgāks procesors 300Mhz, arī ir OLED displejs, ir 2x USB, un SATA, lai pieslēgtu 2,5″ cietni. Šis variants maksā virs 300Ls, (pagaidām laikam ķīniešu variants vēl nav) un kopš nopirku fullHD TV uz šo modeli skatos, bet tam vēljoprojām ir nozīmīgs mīnus (vismaz manā izpratnē) – Lai arī 300Mhz procis ideāli pietiek, lai nodrošinātu visu, tomēr tas nav spējīgs spēlēt Divx un Xvid, ja spētu, es teiktu, ka to varētu uzskatīt par vienkāršu mājas multimediju centra versiju. Par Divx failu spēlēšanu ir “workaround” – par to bišķi vēlāk. (man gan šis workaround nepatīk)
 • Nu un no jaunajiem ir vēl tāds DM8000 – viss tas pats, kas dm800 tikai 400Mhz procis, lielāka atmiņa, iebūvēts wifi, divi tūneri, un analogā kompozītā izeja. Par cenu nezinu.

5. Multimediji

Tātad, kā jau minēju iepriekš, drīms māk spēlēt dažādus failus no tīkla šāres, attiecīgi “lielākie” modeļi arī no saviem HDD, un no USB. Mp3 – nav problēmu, ar pluginu palīdzību tas iemācās spēlēt arī .flac, .ogg  un .waw. Audio ir tīri labs, vienīgi mediju organizēšana nav diezko ērta. Ir daži plugini, kas mēģina uzlabot mediju organizēšanu, lai gan man arī tie nelikās prātīgi.

No video, bez problēmām drīms spēlē .vob failus no DVD5. Spēlē arī DVD9 bet vismaz man šie video raustās. Nezinu vai man mājas serverītim cietnis nemāk tik ātri griezties, vai problēma ir tīklā vai drīma procis ir par švaku. Šeit gan jāpiebilst, ka “outofbox” drīms nesaprot DVD folferi kā DVD, bet tikai .vob failus, un filma noraustās uz kādu sekundi, kad pārlec no viena faila uz otru. (it kā jau briesmīgi sāpīgi tas nav, jo standarta DVD satur 4 .vob failus – attiecīgi 3 “raustījieni” pa visu filmu)

Māk spēlēt arī dažus .mpeg failus (atkarīgs no kodeka). Absolūti netiek atbalstīti .avi faili. Tie gluži vienkārši netiek parādīti.

Lai spēlētu šādus failus ir workarounds: uz dreamboxa uzliekam pluginu VLCf. Kas nozīmē VLC frontend. Uz sava kompja piestartējam VLC plejeri un atrodam menu opciju “add interface- HTTP”. Piekonfigurējam drīmu. Un panākam to, kas dreambox ar šo VLCf pluginu pieslēgsies tavam kompim, kurš straumēs MPEG2 un dreambox to atspēlēs. Esmu mēģinājis, strādā. Ir mazliet aiztures (nevis a/v nesihrons, bet kavēta reakcija uz pulti)

6. Cardsharing

Cardsharing ir tenoloģija, kuru īsumā var apraskstīt tā: Tiek uzstādīts serveris, kuram ir karšu lasītāji. Tajos ir īstās Viasat, NTV+, u.c. kodu kartes. Tālāk dreamboxi vai citi uztvērēji, kas to māk, slēdzas klāt pie servera un pa UDP vai TCP (ir dažādas implementācijas) pieprasa kodus, serveris atbild un tuneris spēj atkodēt video.

Kodu maiņa notiek aptuveni reizi 10 sekundēs. Ja sharing serveris atrodas netālu, tad atšķirību starp cardsharing un īsto karti, nekad nepateiksiet. Ja serveris atrodas puskontinenta attālumā, tad var gadīties, ka video ik pa brīdim raustīsies. To skaidrojams, ka atslēga nespēj atnākt laicīgi, un brīdī kad no pavadoņa nākošajā, video straumē mainās kodēšanas atslēga, un jums jaunā atslēga vēl nav atnākusi jums bilde pazudīs līdz brīdim, kad atslēga atnāks. Tas var ilgt pāris sekundes.

Negribu likt tiešo linku, bet meklējot aptuveni , jūs viegli atradīsiet serveri, kura nosaukumā ir vārdi “card”, “sharing” un domuzīme.

Tā ir “.ru” lapa. Šis ir lielākais krievijas serviss šim mērķim. Pilnu Viasat paka maksā  5-7 uslovnije eģenici vai citiem vārdiem – dolāri mēnesī. Ar to es domāju Baltic+Nordic, kur attiecīgi kanālu ir bišķi vairāk nekā standarta Latvijas piedāvājumā. Tikai Baltic paka ir vēl lētāka. Līdzīgi maksā arī NTV un vairākas citas programmu pakas.
Kādu brīdi testēju šo krievijas servisu un beigās atteicos. Viņiem klientu ir tik daudz, ka serveri to vienkārši netur, regulāri pārslogojas un svētdienas vakaros bilde bieži apraujas. Beigās pārslēdzos uz servisu te pat Latvijā. Ir labāk. Par to piesardzības dēļ neko neteikšu. Meklējiet paši, ja ir interese.

7. Saites

8. Setups

Lai viss būtu pavisam ticami es par jaunu pāršūšu savu kasti.

 1. Atrodu internetā jaunu firmwari – Gemini_0460_DM500_max_var_20122008.img izmantojot programmiņu DreamUP_1_3_3_2.exe to var pāršūt dažās minūtēs. Programma to māk darīt pa seriālo kabeli (10-15 min) vai kombinēti – seriālais+ethernets (~2 minūtes)
 2. Verķis ieslēdzas un sākumā ir virzards, par tīklu, laika joslu, satelīta uzstādījumiem. Man ir divas galvas šķīvim un switch (kas sat valodā saucas DiSEqC) – uzstādu, ka ieeja A-“Hotbird” un B-“Sirius”. Tālāk uzlieku pilno multisat automatic scan. Divi pavadoņi tiek skanēti aptuveni 5 minūtes un atrodu 1736 televīzijas un + 483 radio kanālus.Tagad varu izvēlēties visus kanālus, tie ir sakārtoti alfabētiski. Ar kursoru Uz augšu, Uz Leju staigāju, pa kanāliem un Pa Labi, Pa kreisi darbojas kā PgUp, PgDn kompim. Šī pults funkcija man ļoti pietrūkst televizoriem.
 3. Tālāk spiežu zilo pogu uz pults, kas izsauc Blue panel, tālāk Addons->download(Gemini-Server)
  Un ielādēju:
  Latviešu valodas atbalstu,
  BlackMatrix skinu (man patīk labāk).
 4. Eju uz setup nomainu valodu uz LV, nomainu “ādiņu”.
 5. Vēlreiz eju uz Addoniem un ielādēju MgCamd un MgCamd-Config – tas ir tas dēmons, kas dara “netīro” darbu.
 6. Pēc tam to piekonfigurēju. (to gan nerakstīšu) Konfigurācijas instrukcijas nodrošina “pakalpojuma” sniedzējs.
  Varu tikai pateikt, ka konfigurācijas varat izmantot gan ftp protokolu no sava kompja, lai piekļūtu dreamboxa failiem, gan arī ssh un vi tūli.
 7. Discovery rāda – viss ok.
 8. Tālāk pievēršos web interfeisam. Eju uz Config -> Mount manager -> Add. Ievadu visu. Spiežu Mount.
 9. Tad ņemu pulti un pārslēdzos uz “Failu režīmu”. Redzu direktoriju sarakstu un izvēlos vienu no saviem mīļākajiem britu seriāliem iekš DVD.
  Ja piemontētajā direktorijā izveidosim, mapi Movie un nodrošināsim iespēju tajā rakstīt, tad dreambox mācēs rakstīt pārraides uz šīs tīkla šāres.
 10. Tālāk, jau viss atkarīgs no katra indivīda, daudz addonu, un konfigurācijas iespēju. Jāsakārto kanāli utt.

SKATIES ARĪ ŠEIT

Dreambox DM 800HD
Dreambox gudrības

Un skaties visu pasauli ,Dreambox

Nu un ja visi gali ar izvēli ir ūdenī… 🙂 Grūti un nav padoma , kas labāk un kas lētāk, tad no sevis teikšu, ka šobrīd, lai daudz redzētu labā kvalitātē ( domāju ierindas Tv iekārtu un TV kašteli, kas nepārsniedz 42 collas pa diogonali izvēlies  Lattelecom .

Ja Tev ir Tv virss 42 collām un vēl HD, tad vienozīmīgi satelīts…. un tikai satelīts.

Apmeklē jauno interneta vietni, kas veltīta satelītiem un protams, arī “Dreambox” sapņu kastītei…nāc uz   aspekti.eu.