Prostata, apdraudējums vīriešiem ar kuru nevajadzētu jokot

Prostata.

Kas tā ir?

Tā ir ļoti nepatīkama diagnoze vīriešiem, kā rezultātā var izveidoties prostatas vēzis. Sākšu ar to, ka paskaidrošu kāpēc man, sievietei, par to jāraksta. Iemesls ir tik prozaiski vienkāršs, ka pat negribu skaļi to izpaust. Es egoistiski domāju par sevi.

Tāpēc, ka man vajadzīgs vesels vīrietis (Nu Jūs taču saprotiet…vīrietis) un negribas viņu zaudēt, tā vienkāršā iemesla dēļ, ka viņš pret savu veselību izturas pavirši.

Nekas cits Jums vīrieši neatliks, kā izlasīt manas pārdomas par prostatu un tās radikālāko nelaimi …prostata un vēzi.

Prostata un vecums.

Ir konstatēts, ka spēji samazinājies vecuma slieksnis, kad vīrieši sāk sirgt ar šī orgāna hroniskām kaitēm. Pašlaik jau 40 gadīgo vīriešu vidū prostatas izmaiņas dažādā formā  sastopamas 50% no apsekotajiem vīriešiem.

Kas satrauc īpaši, pat jaunieši biežāk ir sākuši griezties pie ārsta ar prostatas iekaisumiem.

Priekšdziedzeris, jeb prostata, faktiski ir galvenais dziedzeris, kurš nosaka „vīrieša būtību”.

No vienas puses tas nosaka dzimum funkcijas (erekciju, orgasmu, apaugļošanu), no otras puses, pat labs atlēts nevarēs pačurāt, ja ar dziedzeri nav kas kārtībā.

Tātad… ar ko Jūs vīri un jaunieši grēkojat?

Nedrīkst pastāvīgi nēsāt pieguļošas apakšbikses, it īpaši no sintētikas. Nav vēlama ārējo dzimumorgānu pārsildīšanas, ar laiku vīrietim atrofējas sēklinieku darbība, un kā ķēdes reakcija  arī priekšdziedzera normāla funkcionēšana.

Pavisam nesen  ir veikts jauns pētījums un noskaidrots, ka dzerot saldinātus gāzētos dzērienos var ļoti ātri iemantot prostatas problēmas un pat vēzi.

Runa iet par dažādām kolām (coca cola), fantām un limonādēm, kas tiešām izsauc prostatas vēža iespējamo izveidošanos. Šie secinājumi ir iesēdušies vairāk, kā 15.gadu pētījumu rezultātā. Izrādās, ka pietiek ar 300gr šo dzērienu (katru dienu) lai risks saslimt ar prostastas vēzi palielinātos par veseliem 40%.

Izdzer 0,33 skārdeni ar CocaColu un esi gatavs iet ciemos pie urologa. Nu labi mazliet pārspīlēju, bet tie 40% ir pavisam nopietni. Pētījums veikts  Šveices universitātē (Lund University) un domāju, ka varam ticēt zinātņu doktorei Izabelai Dreikai (Isabel Drake).

prostata

Vīrieši taupiet sevi!

Mūsdienās visas vadlīnijas prostatas ārstēšanai balstās tieši uz šo septiņu jautājumu skalu, jo atbildes uz tiem ļoti labi atspoguļo simptomus.

Pacientam, piemēram, jāatbild uz jautājumiem.

Cik reižu viņš naktī ceļas, lai apmeklētu tualeti, vai pēdējā laikā bijusi nepieciešamība urinēt biežāk nekā reizi divās stundās, ir vai nav jāpiepūlas, lai uzsāktu urinēt.

Simptomu skala un cita informācija par prostatas slimībām atrodama Latvijas Urologu asociācijas mājaslapā: www.uroweb.lv.

Vīriešiem, kas lielākoties ir tehniski gudri un rūpējas par savu auto, rūpīgi izvēloties autoservisu, regulāri mainot eļļu un dodoties uz tehnisko apkopi, negaidot, lai mašīna apstājas pavisam vai iebrauc grāvī, gribu atgādināt, ka līdzīgi jārūpējas par savu veselību.

Regulāri jādodas pie ārsta, lai uzzinātu, vai viss kārtībā un var mierīgi dzīvot tālāk. Ja tomēr, līdzīgi kā mašīnai, tiek konstatēts kāds defekts, tas laikus jānovērš.

Prostata, ārstēšana un režīms.

Tas var atšķirties atkarībā no dažādiem faktoriem, piemēram, slimības smaguma pakāpes un individuālajām veselības vajadzībām. Tomēr ir daži vispārēji ieteikumi, kas var palīdzēt uzturēt veselību un samazināt risku saslimt ar prostatas problēmām.

Veselīgs uzturs.

Ēst sabalansētu un veselīgu uzturu, kurā ir pietiekami daudz dārzeņu, augļu, veselīgu tauku un olbaltumvielu. Ierobežojiet sāļus pārtikas produktus, rafinētos cukurus un alkoholu.

Dzeršana.

Dzeriet pietiekami daudz ūdens, lai uzturētu ķermeņa hidratāciju.

Fiziskā aktivitāte.

Regulāra fiziskā aktivitāte, piemēram, pastaigas, skriešana vai citas aerobo vingrinājumu formas, var palīdzēt uzturēt ķermeņa veselību un samazināt slimību risku.

Izvairieties no ilgstošas sēdēšanas.

Pārāk ilga sēdēšana var būt saistīta ar prostatas problēmām. Pamēģiniet periodiski piecelties un pārvietoties. Smēķēšana var palielināt prostatas slimību risku, tāpēc, ja smēķējat, mēģiniet no šī netikuma  atteikties.

Regulāras pārbaudes.

Vīriešiem pēc 40 gadiem ir ieteicams veikt regulāras prostatas pārbaudes, ieskaitot PSA (prostatas specifiskā antigēna) asins analīzes un digitālo tūpļa pārbaudi.

Ārstēšanas režīmi.

Ārsts var noteikt īpašas zāles un tām atbilstošus ārstēšanas režīmus, ja ir konstatēta slimība. Tas var ietvert medikamentus, fizioterapiju vai citus ārstēšanas veidus.

Atcerieties, ka šie ir tikai vispārēji ieteikumi, un katrs cilvēks ir individuāls. Tikai ārsts varēs sniegt precīzus padomus un noteikt piemērotu ārstēšanas plānu, balstoties uz konkrēto veselības stāvokli.

Labu Dienu, bez drūmam pārdomām!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Prostata, apdraudējums vīriešiem ar kuru nevajadzētu jokot”

  1. eskolaps saka:

    Pagājušajā gadsimtā ķirbju sēklu uzlējumu homeopāti izmantojuši vīriešu kārtas pacientiem, kuri sūdzējušies par sāpīgu urinēšanu un nespēju pilnībā iztukšot urīnpūsli, kā arī muguras sāpēm.
    **
    Apjomīgā pētījumā, ko veicis Hārvarda Medicīnas koledžas profesors Edvards Džovanuči, norādīts, ka epidemioloģiskie pētījumi apstiprina, ka tomātiem (likopēna avots) potenciāli var būt profilaktiska iedarbība, kas pasargā no prostatas vēža un it īpaši audzēja letālajām formām. Lietojot likopēnu, risks krītas par 30–40%, lai gan citos pētījumos šāda labvēlīga ietekme nav konstatēta.

    Edvards Džovanuči un viņa kolēģi veica ilgtermiņa pētījumu, kas turpinājās no 1986. līdz 1998. gadam un kurā bija iesaistīti vīriešu kārtas darbinieki no ārstniecības iestādēm.

    Pētnieki secināja, ka tiem pētījuma dalībniekiem, kuri katru nedēļu apēda divas līdz četras porcijas tomātu mērces, kopējais prostatas vēža risks kritās par 35% un par 50% samazinājās smagas prostatas vēža stadijas risks (kad prostatas vēzis rada metastāzes).

    Tomēr citi pētījumi, galvenokārt kontrolēta gadījumu dietoloģiska izpēte, šādu hipotēzi neapstiprina.
    Šādi pretrunīgi pētījumu rezultāti varētu nozīmēt, ka tomātu patēriņš vai likopēna līmenis asinīs ir bijis pārāk zems, lai radītu efektu, un, tā kā likopēna līmenis dažādos produktos var atšķirties, anketas ar jautājumiem par uzturu arī atšķirīgi atspoguļo likopēna koncentrāciju dažādu indivīdu organismā.

    Tāpēc, iespējams, nākotnē, veicot šādus pētījumus, būtu vērts mērīt likopēna līmeni daudz precīzāk.

    Neskatoties uz šīm atšķirībām, pieejamie dati liecina, ka, ēdot vairāk tomātu (ieteicams tos lietot termiski apstrādātus) un citus produktus, kas gatavoti no tomātiem, veselībai var darīt labu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top