Māņticība, parunāsim par piektdienu un trīspadsmito datumu

Māņticība.

Vai neesi aizdomājies kādu lomu mūsu dzīvē ieņem māņticība? Noteikti jau esi! Pat ja netici dažādām sadzīviskām māņticības situācijām, tomēr, šad un tad pakļaujies dažādiem ticējumiem un ieteikumiem.

Interesanti, ka no veselā saprāta puses saproti- muļķības! Māņticība var ietvert dažādas formas un tradīcijas visā pasaulē, un to mēdz veidot kultūras, vēsture un personīgas pārliecības.

Māņticība, toties dzīvē viss ir savādāk!

Nolēmu apkopot galvenos ticējumus, kas mums bailīgām meitenēm ir obligāti jāievēro. Puišiem un vīriem arī var interesēt šāds aktuāls priekš-brīdinājumu sarakstiņš.

Sāksim ar visiem zināmiem priekšrakstiem, ko zina lielumlielais vairums …

Melns kaķis pārskrien ceļu:  Brīdina par neveiksmi.
Kaimiņiene no rīta ar tukšu spaini:  Nelaimīga diena.

Vai nav zināms, ka svarīgas lietas nevar uzsākt pirmdienās – neveiksme un pasākuma izgāšanās. Nav ieteicams atzīmēt 40.gadu jubileju.

Māņticība, kāpēc ir bīstama 13. datuma piektdiena?

Visi tic, ka šāda kombinācija (13+piektdiena) ir sevišķi bīstama diena. Praktiski jebkurai darbībai. Ir cilvēki, kas šādos sakritības datumos pat neiziet no mājas. Brrr bīstami dzīvībai. 😉

māņticība

Šāda māņticība vai cilvēku ticība sakritībām ir sākusies jau no bībeles laikiem, kad skaitlis 13 parādās dažādās kritiskās situācijās, tauta to ievēroja un sāka ticēt šā datuma sliktajai aurai.

Franklins Rūzvelts nekad neceļoja un nepieņēma lēmumus 13. datumā. Daudzās slimnīcās nav 13 palātas un daudzās viesnīcās nav atzīmēts 13 stāvs.

Ja ģimenē ir 13 bērni, tad viens no viņiem būs noziedznieks. Ja vēl pieliekam klāt piektdienu, tad veidojas kokteilis ar velnam tīkamu dienu, kad pērkamies uz nebēdu un bieži „iekrītam” neizskaidrojamās nelaimēs.

Kāpēc nevar dot roku sveicienam vai padot kādu lietu pāri slieksnim?

Šausmīgi bīstami un kaitīgi!

Nāk no senatnes, kad mājas saimnieka kauli tika aprakti zem lieveņa. Izdarot darbības pāri slieksnim, tam nepārkāpjot pāri, Tu sadusmo visus aizgājušos (nelaiķus) un izsauc uz sevi viņu dusmas, kas neko labu nesola.

Tāpēc, sēdēt uz lieveņa arī nedrīkst, jo tā ir robeža starp māju un naidīgo ārpus tās. Robeža starp dzīvo un mirušo.

Māņticība, kāpēc nedrīkst atgriezties no pusceļa?

Saistīts ar mirušo pasauli. Nesasniedzis ceļa mērķi, cilvēks atgriežas mājās, kur viņu uz to pašu slieksni sagaida neapmierinātie gari par biežo neieplānoto traucējumu.

Tāpēc cilvēkam tiek „uzlikts” papildus nogurums un iespējamā neveiksme. Ja nu tā gadās, obligāti pirms otrreizējas mājas pamešanas paskaties spogulī – tas var neitralizēt negatīvo ietekmi.

Kāpēc nav ieteicams dāvināt pulksteni?

Ticējums nācis no Ķīnas, kur tas tiek iztulkots, kā uzaicinājums uz bērēm. Pie mums tic, ka šādi dāvināts pulkstenis skaitīs draudzības laiku vai arī apdāvinātā mūža ilgumu.

Lai izvairītos no šādas pulksteņa negatīvas ietekmes, dāvinot paprasiet vienu santīmu, tad pulkstenis ticējumu pasaulē skaitīsies pārdota manta un nenesīs neko sliktu.

Kāpēc nav ieteicams atzīmēt četrdesmito dzimšanas dienu?

Visvairāk attiecas uz vīriešiem, mums sievietēm arī nav ieteicams šo jubileju atzīmēt, jo skaitlis 40 māņticības pasaulē ir saistīts ar nāvi. Krieviem un arī citās reliģijās ir 40. dienu ticējumi un aizlūgumi par nomirušajiem. Jebkurā gadījumā skaitlis ir saistīts ar mirušo pasauli.

Ja Tu svini savu četrdesmito dzimšanas dienu, tad tas nozīmē, ka Tu nievājoši izturies pret nāvi un mirušajiem, kas attiecīgi veicinās dažādas neveiksmes, slimības un iespējamu drīzu nāvi.

Kāpēc nedrīkst uzreiz pamest savu māju. (ceļojumi, komandējums utt)

Saistīts ar mājas garu esamību, kuri negrib Tevi laist projām. Izeja ir vienkārša. Pirms garāka ceļa apsēdies u pasēdi, tad ātri piecelies un ātri dodies prom.

Ir ticējums, ka tādi Tu piemāni mājas garus, kas ka nevēlama bagāža tad Tev nedosies līdzi un nemulsinās ar dažādām domām par atgriešanos, kas kā jau lasījām ir nevēlama. (domas par gludekli , ūdens krānu uttt).  Apsēdies un pasēdi, sakārto domas, tad ātri piecelies un dodies iedomātajā ceļā, gari paliks mājās.

Māņticība, kāpēc nedrīkst ēst no naža?

Ir ticējums, ka šādi darot cilvēks paliek neiedomājami rupjš un cietsirdīgs. Nazis jau no senatnes kalpo, kā uzbrukuma un aizsardzības ierocis. Senatnē pret nazi ir izturējušies ar pietiekamu bijību un pielietoja dažādus rituālus pirms tā lietošanas.

Nazi drīkstēja pielietot, kā ieroci un darba rīku, bet nekādā gadījumā, kā ēdiena nogādāšanas rīku mutei un vēl jo vairāk to tur vēl ievietot kopā ar apēdamo kumosu. Tas sadusmo naža garus un reizē dara Tevi par rūgumpodu un kašķu meklētāju.

Grūtā brīdī nazis Tev var „nepalīdzēt”, jo būs novērsies no sava saimnieka.

Kāpēc neko nedrīkst uzlasīt un ņemt no zemes, ceļu krustojumos?

Krustojumi vienmēr ir skaitījušies apvīti ar mistikas auru, kur krustojas redzamās pasaules ar neredzamajām. Ļoti iecienīta vieta burvjiem un raganām dažādu rituālu veikšanai, kas nebūt nav domāti labu lietu veikšanai.

Tiek uzskatīts, ja Tu pārliec savu slimību vai nelaimi uz kādu priekšmetu un izmet ceļu krustojumā, tad to paķer nelabais un Tu sāc izveseļoties un nelaimes atkāpjas. Tāpēc neko nedrīkst no ceļu krustojuma pacelt un vēl jo vairāk nest uz mājām. Tā Tu iemanto cita nelaimes un slimības, jo manta ir dārgāka, jo nes vairāk nelaimju.

Kāpēc nedrīkst staigāt ar vienu kurpi vai čību, pat īslaicīgi?

Šo ticējumu ievēro visās tautās. Veci cilvēki saka, ja cilvēks pat pāris soļus pārvietojas ar vienu kurpi, tad viņš ātri kļūst par bāreni. Apavi ir pāris. Izšķirot šo pāri Jūs šķirat vecākus, kas devuši Jums dzīvību. Iznākumā Jūsu vecāki izšķirsies vai arī kāds no viņiem pēkšņi nomirs.

Velkot apavus vai čības, velciet abus uzreiz un nesperiet soļus ar vienu no tiem kājā, piemēram, meklējot otro čību vai apavu.

Kāpēc pēc saules rieta nav ieteicams iznest gružus?

To zina lielākā vīriešu daļa (attaisnojums), lai atrunātos no šī darbiņa veikšanas. Ir ticējums, ka nesot ārā gružus pēc tumsas iestāšanas nozīmē nest ārā naudu, kas mistiski ātri pēc tam iztērējas.

Vēl tas izsauc dažādas tenkas par gružu nesēju, protams, ka sliktas.  Galvenais, ka ejot atpakaļ tiek paķerti līdzi ļaunie gari, kas neļaus normāli izgulēties.

Noteikti uzsūtīs mokošus sapņus. Ir veids, ka no mošķiem izsargāties. Ja nesi gružu spaini, atgriežoties noliec to zemē pirms pārkāpt mājas slieksni.

Ja esi bez atpakaļ-nesamā, vienkārši pie durvīm apstājies un pastāvi. Mošķi domās, ka Tu tālāk iekšā mājās neiesi un no Tevis atstāsies… 🙂

Māņticība, tici vai netici.

Tev lemt, bet senči tic un zini… es arī, (mazliet)

māņticība

Māņticība, daža no populārākajām māņticībām, kurām visbiežāk ticam.

Spoguļi.

Dažās kultūrās uzskata, ka saplīsis spogulis var veselus septiņus gadus nest nelaimi.

Krusti un amuleti.

Daudzi cilvēki valkā krustus, amuletus vai talismanus, lai aizsargātu sevi no nelabvēlīgiem spēkiem vai ļaunām acīm.

Horoskopi un zvaigžņu zīmes.

Horoskopi un zvaigžņu zīmes tiek plaši izmantoti, lai iegūtu prognozes un padomus par dzīvi, mīlestību un karjeru, pamatojoties uz dzimšanas datumu un zvaigžņu pozīcijām.

Čakras un enerģijas līdzsvars.

Daži cilvēki tic, ka cilvēka ķermenī ir enerģijas centri jeb čakras, un centra atvēršana un līdzsvara uzturēšana var ietekmēt fizisko un garīgo labklājību.

Skaitļi un veiksme.

Daži cilvēki tic, ka noteikti skaitļi vai veiksme var ietekmēt viņu dzīves notikumus. Tas ietver spēļu veidus, piemēram, azartspēles vai likmes.

Ir daudz māņticību un rituālu visā pasaulē, un tie atšķiras pēc katra reģiona un kultūras. Māņticība var būt personīga pārliecība un dzīvesveids daudziem cilvēkiem.  Svarīgi atcerēties, ka māņticība nav pamatota uz zinātnes pierādījumiem, bet gan uz personiskiem uzskatiem un tradīcijām.

p.s. Ja gribi zināt vārdus, kas jāskaita krustojumā.

To dara nometot īpašu priekšmetu, lai tiktu vaļā no nelaimēm un slimībām. Vari rakstīt… noteikti neatbildēšu uz tavu e-mail. Kā nekā tie ir buramvārdi, kas nav jāzina atklāti visiem! 🙂

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

5 Atziņas “Māņticība, parunāsim par piektdienu un trīspadsmito datumu”

  1. Rīdzeniek saka:

    visus ar piektdienu 13to, pie tam gandrīz pilnmēness. Ja kaut kas nebūs kā vajag, kas noteikti tā būs, zināsiet ko vainot

  2. laimisk saka:

    Medicīnā bailes no 13. datuma piektdienas, jeb, kā tautā sauc, “melnās piektdienas”, tiek uzskatītas par vienu no fobijas paveidiem un tām ir savs nosaukums — paraskevidekatriafobija.

  3. 13 saka:

    Piektdiena, kas iekrīt jebkura mēneša 13. datumā, daudzās kultūrās tiek uzskatīta par neveiksmīgu dienu.
    Cilvēki patur atmiņā “mīklainās sakritības”, kad kādi negatīvi notikumi atgadās piektdienā, 13. datumā. Daži šo pazīmi traktē kā cilvēka psiholoģijas likumu, daži — kā kaut ko mistisku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top