Palangas dzintara muzejs. (ceļojuma iespaidi,foto)

 

 

Dzintara muzejs, daudz dzirdētu labu vārdu un tāpēc nolemjam to apciemot, apskatīt un dalīties ar redzēto šajā rakstā.

No rīta līst, pirmā doma nebraukt, bet ceļojums taču iecerēts.

Kafija, možums un aidā. Braucot no Liepājas nieka simts kilometru vien sanāks, jo paredzēts iegriezties arī Klaipēdā pulksteņu muzejā.

Patīkami, ka robežu kā tādu nav, nu labi robežu mājas un muitu posteņi jau ir, bet neviens vairs nepārbauda, jo pārvietojamies vienotajā šengenas zonā, kā nekā 2009.gads.

Lietus turpina līt, bet omu uzlabo Lietuvas labie ceļi, prieks par leišiem un kauns par letiņu neizdarību.

Pirmais galamērķis ir Palangas dzintara muzejs. Palanga ir kūrorta pilsēta un pagrūti tuvāk piebraukt mērķim, jo visur ir zīmes un ej nu zini, kā leišu poliči sodīs latvju bāleliņu, kas ar ģimeni ieradies nesmukā laikā baudīt muzeju labumus.

Braucu ar TomTom palīdzību, nu feins GPS navigators, protams, par aizlieguma zīmju izvietojumu viņam tā grūtāk zināt.

Ja par TomTom, tad ar viņu ( gudrītis) ir apceļotas Vācija, Spānija, Francija un daudzas citas valstis. Uzvedība ir teicama, gan jāsaka godīgi, rietumeiropa viņam patīk labāk, 910 modelis ar cieto disku 20Gb, tā kā vari salādēt visas kartes, ASV ieskaitot.

Tomēr atrodu kur noparkoties un varam doties uz muzeju. Lai tiktu līdz muzejam jāiet cauri skaistam parkam ar gulbju dīķiem un skulptūrām.

Pats muzejs ir izvietots pilī. Dzintara krelles un amuleti bijuši cieņā jau neolīta laikmetā – tie medniekiem un zvejniekiem solījuši veiksmi. Vairāk nekā 90 procentu no pasaules dzintara krājumiem atrodas bijušās Austrumprūsijas teritorijā.

Sevišķi bagāts bijis Dzintara līcis pie Jodkrantes, kur 19.gadsimta beigās 30 gados iegūtas 3000 tonnas saules akmens. Apkārtne ir iekopta un var redzēt, ka apmeklētāju šeit netrūkst.

Liec uz navigatora adresi Palangā, Vytauto Gatve 17, un tā būs tuvākā vieta, kur varēsi nolikt auto un doties cauri parkam uz muzeju.

Muzejs vienkārši ir lielisks, var iztikt bez gida, jo apraksti par eksponātiem ir trīs valodās.


SKATIES lielo bilžu krājumu par ceļojumu  ŠEIT


Dalies ar šo rakstu, nekautrējies!

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

8 + 8 =

scroll to top