Operētājsistēmas teksta izmēra palielināšana

Cilvēkiem ar redzes problēmām, kam ikdienā jāstrādā pie monitora ar lielu izšķirtspēju, Windows XP un Vista noklusētais ikonu/failu nosaukumu/paskaidrojumu tekstu izmērs var likties pārāk mazs un izraisīt diskomfortu.

Lai palielinātu teksta izmēru visas operētājsistēmas ietvaros, jārīkojas sekojoši.

Windows XP

Izpildam labo peles klikšķi uz darbvirsmas un izvēlamies Properties. Atvērtajā Display Properties logā izvēlamies Settings un noklikšķinam uz Advanced.

Sadaļā General pie DPI Setting no saraksta izvēlamies lielāku vērtību par noklusētajiem 96 DPI (punkti uz collu) un spiežam OK.

Pēc izmaiņu veikšanas, iespējams, būs nepieciešams pārstartēt datoru. Ja izvēlētais lielais izmērs šķiet par mazu, ir iespējams uzstādīt sevis izvēlētu, sarakstā uzklikšķinot uz Custom DPI.

Windows Vista

 


Izpildam labo peles klikšķi uz darbvirsmas un izvēlamies Personalize. Atvērtā loga kreisajā augšējā daļā izvēlamies Change font size (DPI). Iespējams, sistēma jautās administratora pieejas datus.

Lai palielinātu tekstu izmēru, izvēlieties Larger scale un spiediet OK, vai arī norādiet sevis izvēlētu burtu lielumu nospiežot uz Custom DPI. Pēc izmaiņu veikšanas, iespējams, būs nepieciešams pārstartēt datoru.

Paldies ,  Autors Ģirts

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

pieci × 4 =