Tavam dzīvoklim, lēti dizaina risinājumi

 

 

Parunāsim par lētu dizaina risinājumu dzīvoklim.

Runā, ka globālā ekonomiskā krīze esot gandrīz pārvarēta… tomēr varas kuluāros arvien skaļāk atskan minējumi par otro krīzes vilni.

Negribu šeit risināt ekonomiska rakstura tēmu, bet gan lētu dizaina elementu ieviešanu tavā dzīvojamajā telpā. Nekad taču nevaram zināt cik spiedīgi var palikt mūsu materiālie resursi un reālā rocība.

Ja tavs prāts ir brīvs no aizspriedumiem, tad droši lasi tālāk, jo runa būs par  industriālo dizainu.
Šāds risinājums Tavam dzīvoklim vispirms būs radošs un tikai tad tiks ekonomiski novērtēts, jo ir tiešām lēts.

Atļaušos teikt, ka būs jāiegulda izdoma, lai atvieglotu šādu tīri dizainera cienīgu domu lidojumu… sāksim ar vienkāršākiem elementiem no industriālās dzīves īstenības mums visapkārt.

Kravas paliktnis vai palete, kā dizaina elements.

Tātad …kas ir kravas palete ?

Paletes parasti izgatavotas no koka, plastmasas vai metāla un palešu vai kravas transportieru izvēle atkarīga no kravas un vides, kur tās tiks izmantotas.

Internacionāli palešu izmēri neeksistē, jo palešu veidi, konstrukcijas standarti un terminoloģija ir katrā valstī savādākos variantos. Tomēr Nacionālie standarti un neoficiāli nozaru standarta izmēri ir savstarpēji pieņemti.

Latvijā mēs visvairāk saskarsimies ar Eiro paleti… koka paliktnis, 120 cm garš un 80 cm plats, kas atbilst UIC 435-2. Direktīvas mērķiem un ir likumīgi marķēts ar EUR preču zīmi.

Tātad no šiem Eiro paletes izmēriem arī vadīsimies funktierējot par jaunu dizaina elementu sava dzīvoklī, garāžā vai dārzā.

Lai būtu vieglāk atbrīvot iesakņojušos uzskatus un dogmas par to kādam būtu jābūt dzīvoklim…apskati, kā to dara citi …

dzīvoklim

dzīvoklim

 

Der ielāgot…

Paletes vari nolakot, vari rūpīgi notīrīt ar smilšpapīru un tad pārklāt ar krāsu, vari apvilkt ar drēbi, vai gluži otrādi ar lodlampas palīdzību padarīt koka elementus vecākus.

Izdomai nav robežu !

UH! Re, kur podziņas sociālai aktivitātei:

Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *