Lejupslīdes vissmagākais posms.

Klāt zīmīgais 1.jūlijs ar jauniem ierobežojumiem un izmaiņām tautas maciņos.

Pensijas tiks izmaksātas samazinātā apmērā. No vecuma un izdienas pensijām tiks ieturēti 10 procenti.
Vēl bēdīgāk klāsies tiem pensionāriem, kuri līdz šodienai nav pārtraukuši darba tiesiskās attiecības. Viņiem no pensijas ieturēs pat 70 procentu.

No sevis varu piebilst, ka tas ir klajš Latvijas Satversmes pākāpums.

Ar šīm pārmaiņām pensionāru kreņķi vēl nav beigušies. Ar šodienu “Latvijas pasts” sāk iekasēt maksu par pensiju piegādi mājās – 1,22 lati.

Ar nepatīkamu ziņu 1. jūlijs atnācis arī bērnu vecākiem, jo izmaiņas sociālās jomas likumos paredz divu veidu pabalstu samazināšanu.
Tagad valsts noteikusi, ka par katru bērnu mēnesī ģimene saņems astoņus latus neatkarīgi no viņu skaita. Šāda summa tiek maksāta par bērnu līdz 19 gadu vecumam.

Ierobežots ar šodienu ir arī bērnu kopšanas pabalsts vecākiem, kuri pabalsta saņemšanas laikā tomēr turpina strādāt.
Bērnu kopšanas pabalstu, ja saņēmējs bijis darba tiesiskās attiecībās, aprēķināja 70 procentu apmērā no saņemtās algas.

Taču, ja ar šodienu pabalsta saņēmējs turpinās paralēli strādāt arī algotu darbu, viņam šis pabalsts tiks samazināts uz pusi.

ATKĀRTOJU… TAUTA ! TAS IR SATVERSMES PĀRKĀPUMS ! SŪDZAM TIESĀ VALDĪBU !

Rodas pamatots jautājums pēc šo represiju (nelikumīgo) ieviešanu.

Vai esam jau bedres dibenā ?

Dombrovskis skaidru atbildi nesniedz un diezin vai arī to var sniegt, jo tieši ar šodienu Latvijā iestājas ekonomiskās lejupslīdes vissmagākais posms.

Gudri ekonomisti  gan spriež, ka tas vēl ir tikai sākums…ļautiņi bedres dibenu vēl at neredzam.

vieniga ceriba

Samazinājumi skars arī sabiedriskā sektorā strādājošo atalgojumu. Valdība ir atbalstījusi Finanšu ministrijas ierosinājumu algas līdz 300 latiem pirms nodokļu nomaksas samazināt par 15%, bet algas virs 300 latiem – par 20%.

Izmaiņas likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli samazina neapliekamā minimuma apmēru līdz 35 latiem, savukārt spēkā paliek atvieglojums par apgādībā esošas personas uzturēšanu vienam no apgādniekiem 63 latu apmērā par katru apgādībā esošu personu.

Grozījumi likumā par uzņēmumu ienākuma nodokli noteic, ka rezidenti un pastāvīgās pārstāvniecības apliekamo ienākumu turpmāk varēs samazināt par summām, kuras ziedotas budžeta iestādēm, kā arī Latvijā reģistrētām biedrībām, nodibinājumiem un reliģiskajām organizācijām vai to iestādēm, kurām piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

Apliekamā ienākuma samazinājums nedrīkstēs pārsniegt 20% no apliekamā ienākuma.
Grozījumi veikti arī likumā par akcīzes nodokli, paaugstinot akcīzes nodokļa likmi alum un stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem.

Samazinājumu regulēs jauna kvalifikāciju skala, kurā būs noteikti jauni atalgojuma apmēri. Izņēmums būs iekšlietu sistēma, kurā uz visiem attieksies 20% atalgojuma samazinājums. Par konkrētu atalgojuma samazinājumu katram darbiniekam būs atbildīgs iestādes vadītājs, kuram būs jānodrošina algu fonda iekļaušanās budžetā paredzētajā finansējumā.

Šā gada valsts budžeta kopējie ieņēmumi ir plānoti 4,023 miljardi latu, bet izdevumi – 4,687 miljardi latu. Budžeta deficīts plānots 664,696 miljonu latu apmērā. Savukārt nodokļu ieņēmumi šogad plānoti 1,7 miljardu latu apmērā.

Valsts pamatbudžeta ieņēmumi paredzēti 2,776 miljardu latu apmērā, izdevumi – 3,235 miljardu latu apmērā. Valsts speciālā budžeta ieņēmumi paredzēti 1,263 miljardu latu apmērā, savukārt izdevumi – 1,469 miljardu latu apmērā.

Budžeta ieņēmumu palielināšanai tiek palielināti valsts ieņēmumi no dividendēm, uzdodot visām valsts kontrolētajām kapitālsabiedrībām iemaksāt valsts budžetā 80% no iepriekšējā pārskata gada peļņas, VAS „Latvijas Valsts meži” saskaņā ar budžeta likumu palielinātā apmērā, bet VAS „Latvenergo” un VAS „Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” – 100% apmērā.

Līdz ar budžeta grozījumiem tiek likvidētas valsts kapitālsabiedrību padomes, kā arī samazināts valsts kapitālsabiedrību administratīvo izmaksu apjoms.

Būtisks izdevumu apjoma samazinājums paredzēts arī valsts pārvaldē. Izdevumi atlīdzībai tiek samazināti 82 miljonu latu apmērā, arī neatkarīgās valsts institūcijas – Valsts kontrole, Augstākā tiesa, Tiesībsarga birojs – no 2009.gada 1.jūlija darbinieku un amatpersonu mēnešalgu samazinās par 20% no šobrīd noteiktā.

Kā vienīgais cerīgais valdības pasākums ir mērķis līdz 2011.gadam izvirzīt kopbudžeta deficīta samazināšanu līdz 3% no IKP.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top