Latvijas Republika, Neatkarības atjaunošanas diena

 

 

Latvijas Republika un Neatkarība ir svarīgākais priekšnoteikums Latvijas Valsts pastāvēšanai.

Vēsturiskajā 1990.gada 4. maijā 134 no 201 Augstākās padomes deputātiem pieņēma deklarāciju:

“Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” un noteica valsts varas “de facto” atjaunošanai pārejas periodu, kas beidzās ar Latvijas Republikas 5.Saeimas sasaukšanu.

Par to tika informēta toreizējās PSRS un citu pasaules valstu un tautu vadība. 2011. gadā  ir izmainījies  atzīmējamās dienas nosaukums…

4. maijā vairs netiks svinēta Latvijas Republikas  Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena, bet gan LR Neatkarības atjaunošanas diena.

Kas tad notika 1990.gada 4.maijā un kādi bija galvenie motīvi, kas vadīja Latvijas Tautu uz šādu soli.

Galvenokārt alkas pēc savas brīvas zemes un iespējas tajā dzīvot un audzināt bērnus. Visapkārt valdīja revolucionāra eiforija,  un viss bija pretstatīts… ar mums, vai pret mums.

Visi jautājumi un visas atbildes tikai iekārtotas šajās domā … par vai pret Latviju un latviešiem.

Visi domāja, ka galvenais ir atdalīties no PSRS, un viss pārējais jau ies, kā pa diedziņu. Ekonomika augs un ka šī izaugsme noteiks indivīdu un visas sabiedrības izaugsmi. Ka latvieši ir centīgi un tādēļ viņus gaida spoža nākotne…

Šodien jāsaka, ka  galvenais, ko esam ieguvuši  4. maijā ir  Latvijas Republika un ilūziju zaudējums tajā!

Latvijas Republika  – tā ir milzu atbildība, kuru var uzņemties tikai šai atbildībai sagatavoti cilvēki. Kurš gan varēja iedomāties, ka valsts tiks nozagta un vadīta dažu cilvēku kopu pašlabumam.

Visu pārņems nekaunīgu zagļu banda vai vienkāršāk… ieguvām oligarhu diktatūru, kas ved valsti saimnieciskā un morālā purvā.

Tā nu tas ir noticis “de facto”.

Tomēr – mums ir iespējas mainīt situāciju. Mums ir  iespējas! Jo mums ir sava valsts.

Latvijas Republika

 

UH! Re, kur podziņas sociālai aktivitātei:

Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

5 komentāri... “Latvijas Republika, Neatkarības atjaunošanas diena”

 1. piedalījos says:

  KĀPĒC TAD VĀRDI NESASKAN AR DARBIEM ?

  TĀPĒC, KA LATVIJAS INTERESES SEN JAU VALDOŠAI ” ELITEI ” IR PIE KĀJAS.

 2. sibija says:

  Vispārējs kauns valdībai!!!
  Ar ko tie vecie cilvēki un bērni ir noziegušies??? Premjer, atver beidzot savas acis un paskaties, kas notiek apkārt, svētku svinētāj!

 3. Arnis says:

  Šī diena izraisa negatīvas emocijas, jo toreiz kopā ar vecākiem piedalījāmies Baltijas ceļā utt. bet šodien vecāki par savām noželojamajām pensijām nevar sev nodrošināt normālu cilvēka cienīgu dzīvi.

  «Baltic Taxi» 2015.gadā ar maksātnespējas palīdzību, kā izrādās, ne tikai ir sanācis veiksmīgi izvairīties no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vairāk nekā 400 tūkstošu eiro lielā uzrēķina, bet izdevies arī izveidot milzīgu – vairāk nekā 150 kompāniju tīklu, kas šobrīd ļauj faktiski valstij nemaksāt pievienotās vērtības nodokli.

  Kas vainīgs?

  «Baltic Taxi» zīmola tīklu šobrīd pārstāv Jānis Naglis, kurš vienlaikus ir arī padomes loceklis Latvijas Darba Devēju konfederācijā, kas ir valdības sociālais partneris un dod dažādus padomus, tajā skaitā arī nodokļu jomā un ēnu ekonomikas apkarošanā.

  Prātam neaptverami!

  labuma guvējs no «Baltic Taxi» aizvien varētu būt bijušais premjers Andris Šķēle, kura ģimene kā lielākais akcionārs šajā uzņēmumā bija pirms tās maksātnespējas, pastarpināti, caur Liepājas autobusu parku.

  Tagad, pēc «aiziešanas» no 400 tūkstošu eiro lielā uzrēķina, «Baltic Taxi» zīmolu ieguvis it kā Sergejs Seņkāns, bet, kas, izrādās, ir bijis Andra Šķēles oficiālais Saeimas deputāta palīgs 10.Saeimā.

  Tāpat viens no «Baltic Taxi» zīmola lietotājiem firma «Taxi Now» pieder Jānim Bērziņam, kurš vienlaikus ir padomes priekšsēdētājs arī tādā uzņēmumā, kā MCH Investīcijas. Uzņēmuma valdē šajā uzņēmuma savukārt ir bijušais politiķis Ainārs Šlesers un arī Edgars Šķenders, kuram bijis kopīgs bizness ar Šķēles sievu un bērniem Liepājas autobusu parkā.

  Arī grāmatvede Ilze Palmbaha ir pamanāma sasaistē ar Šķēles uzņēmējdarbību. Piemēram, kā liecina Lursoft informācija, viņa kā grāmatvede apkalpojusi arī tādu uzņēmumu kā Vaļņu nams 11, kurā šobrīd viena no valdes loceklēm ir Andra Šķēles meita Madara Šķēle-Dupate.

  LATVIJA IR NOZAGTA.

 4. latvietis says:

  Zaudētas ir ne tikai ilūzijas.
  Zaudēta ir ticība par valsts, valodas un tautas iespējām izdzīvot. Visi zin, ka valsts ir nozagta,. Vēl vairāk , pat zina apmērīgākos zadzējus un pārējie tad ir tverami ar vienu roku, bet adekvātas rīcības neseko un nesekos.

  Notiek atsauce uz pašu zadzēju izstrādātiem ” likumiem” un nevar pierādīt acīmredzamas lietas.
  Neticība valstij gavilē.
  Priecīgus svētkus visiem ! Ja to tā var vēl var saukt !

 5. gb says:

  Kāpēc man dziedāt svešu dziesmu?
  Jau sen šo zemi bērzu zemi sauc,
  Pie mājas pelēks akmens klaudz.
  Jau sen te jumtā stārķa dziesma skan.
  Un svēta, dārga tā ir man.
  (A.Krūklis)

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *