Latvijā rūgtums un neapmierinātība sāk uzkrāties.

csxoi63y
Tagad visiem ir skaidrs, ka Latvijas valdība slēpj būtisku un valsts likteni noteicošu informāciju. Valdības attieksme pret sabiedrību tagad atgādina padomju laikus, kad kompartijas un valdības lēmumus pamatot nevajadzēja. Pietika pateikt, ka tā vajag! Tagad ir tieši tas pats. Valdība nepamato tik lielu nodokļu reformu, kāda Latvijā nav tikusi pieredzēta kopš 1993. gada. Bez pamatojuma. Tikai tāpēc, ka tā vajag! Kam vajag? Valdība neizskaidro! Valdība neizskaidro, kāpēc un cik liela naudas summa valstij ir jāaizņemas. Tas ir slepeni.
Valdības un koalīcijas rīcība, radikāli palielinot nodokļus laikā, kad sākusies visdziļākā ekonomiskā krīze, ir pretrunā gan ar Ministru prezidenta agrāk deklarētiem principiem, ka krīze ir jāpārvar, samazinot nodokļus, gan ar Starptautiskā valūtas fonda vadītāja Dominika Strosa-Kāna ieteikumu neveidot bāzi sociāliem nemieriem. Izskatās, ka Latvijas valdība apzināti pasliktina situāciju, lai krīzi arvien vairāk saasinātu. Tiesa, valdības rīcība kļūst saprotama, ja atceramies, ka Latvijā ir biznesa grupas, kas uz šādu soli mudināja jau sen. Ārvalstu investori, kuri ir pielaisti pie valdības konsultēšanas, jau vairākkārt un ilgstoši aicināja valdību samazināt atalgojumu valstī, un ne tikai valsts, bet arī privātajā sektorā. Vismaz par 15% un tā, lai visi privātie arī samazina. Jo algu kāpums Latvijā lielā mērā sagrāva daudzu ārvalstu investoru biznesa plānus, kuri ienāca Latvijā cerībā, ka šeit vienmēr būs Eiropas kvalifikācijas darbaspēks, kas, nekurnēdams un nemeklēdams labāku algu citās zemēs, līdz mūža beigām strādās par Āfrika līmeņa algu. Tiklīdz algas Latvijā apsteidza Bulgārijas līmeni, atklājās, ka daudzām ārvalstu investīcijām nav atdeves, tāpēc ārvalstu investori izdomāja, ka labākā izeja ir piespiest valdību samazināt algas visiem, arī privātajā sektorā, par 15%.
Diemžēl ārvalstu investoriem nevajadzētu pārlieku priecāties un cerēt, ka tagad Godmanis un pilnmēness nodokļu likumi uzlabos neveiksmīgu biznesu rentabilitāti. Algu lielumu Latvijā kopš 2004. gada nosaka ne tikai Godmaņa eksperimenti un dažu ietekmīgu investoru nostalģija par 2002. gada ekonomiskajiem apstākļiem, bet gan konkurence vienotajā Eiropas tirgū.
Tagad Latvijas valdība un Saeimas vairākums, kas rupji iedzen Latvijas ļaudis nabadzībā un izmisumā, uz īsu brīdi varbūt arī daļu pilsoņu piespiedīs strādāt par mazākām algām. Daļa no tiem, kas nevarēs atdot uzpūstos mājokļu kredītus, kļūs par paklausīgiem banku parādu vergiem uz atlikušo mūžu. Taču šāds biznesa plāns var radīt draudus investīciju rentabilitātei pilnīgi no citas puses.
Ja svaru kauss piepildīsies, tad būs žēl investīciju un investoru. Grieķijas nemieri ir nieks, salīdzinot ar to, uz ko varētu izrādīties spējīga latviešu mentalitāte. Tiesa, apliecinājums ir jāmeklē tam tikai pirms gadsimta – 1905. gada revolūcija, kuras laikā simtiem muižu liesmoja vēl spožāk nekā Atēnu un Soloniku veikali.
Izdabāt ārvalstu investoru alkatībai ir jauki, taču biznesa plāni, kas nokaitina ļaudis, pārejot kādu neredzamo robežu, neuzlabo rentabilitāti. Līdz šim bija uzskats, ka labējas valdības marksisma iespaidā ir iemācījušās veidot attiecības ar darbaļaudīm, neveidojot radikālus konfliktus, lai nepieļautu revolucionārus notikumus, taču Grieķija jau ir aizkūlusies uz revolūciju takas, bet Latvija tai sparīgi tuvojas.
Tiesa, Latvijai ir vēl cerības, ka neapmierinātība var izpausties legālās demokrātiskās formās (Saeimas, valdības vai prezidenta atlaišana utt.), taču Latvijai nav drosmīgas opozīcijas, kurai pietiktu harismas pūļa stihiju transformēt pozitīvās pārmaiņās.
Juris Paiders Fragments no nra.lv

file22654233_karikl1

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Latvijā rūgtums un neapmierinātība sāk uzkrāties.”

  1. Sergejs saka:

    Daudz kam piekrītu,bet Latvijā revolūcija nenotiks,var būt kādi nelieli nemīri,un tas būs viss.Tā nav tā tauta,kura pati var kaut ko izdarīt pati,Latvieši kaut ko dara tikai aiz platām muguram citu valstu.Latvija savā vēsturē ir izmantojusi:Norvegiju,Vāciju,Krieviju,PSRS,un tagad ASV,kuras tad nākošās?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top