Kukuļdevēji var legalizēties.

cik dotKā to saprast ?

Vienkārši, ja esi ārstam, ierēdnim ‘bāzis ķešā’ pateicības konvertiņu par iespēju tikt aprūpētam slimnīcā vai uzklausītam valsts iestādē pret TEVI varēs ierosināt krimināllietu.

Ja kukulis dots cilvēkam, kas nav amatpersona, tad kriminālatbildība draudēšot vien kukuļa saņēmējam. Tiesa, kukuļa devējs cilvēkam, kas nav amatpersona, būs iesaistīts kriminālnozieguma veikšanā. Tātad procesā par ko saņem sodu.
Šie jaunie grozījumi Krimināllikumā ievērojami atvieglos Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbu, ļaujot saukt pie atbildības ne vien kukuļņēmējus, bet arī kukuļu devējus.

Un ne tikai darbībās ar ‘čaukstošajām banknotēm’, jo cita starpā likums paredz turpmāk par krimināli sodāmu pārkāpumu atzīt arī dažādu “pateicību” pieņemšanu.

Kā norādīts likumprojekta anotācijā, “kriminalizējot” tā saukto “pateicību” pieņemšanu, kriminālatbildība iestāsies arī par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu pieņemšanu par kādu jau izdarītu likumīgu vai nelikumīgu darbību vai pieļautu bezdarbību.

Līdz ar to tiks ierobežota nepamatota labumu pieņemšana valsts pārvaldes iestādēs un valsts amatpersonu patvaļa, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli.

Secinājums ir viens. Kukuli dot nedrīkst un ja esi devis – piesakies KNAB. Gadījumā, ja nu jūties īpaši pateicīgs un vēlies dāvāt ziedus, arī turpmāk tas nav aizliegts un ziedi nav uzskatāmi par kukuli.

Tomēr citādi savas pateicības jūtas esot ieteicams apliecināt legālā veidā, piemēram, oficiāli ziedojot kādam labdarības fondam vai slimnīcai.

JAUnā ceļazīme pie slimnīcām

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top