Lūkoties dzintaru…

No rīta līst, pirmā doma nebraukt, bet ceļojums taču iecerēts. Kafija, možums un aidā. Braucot no Liepājas nieka simts kilometru vien sanāks, jo paredzēts iegriezties arī Klaipēdā pulksteņu muzejā.

Patīkami, ka robežu kā tādu nav, nu labi robežu mājas un muitu posteņi jau ir, bet neviens vairs nepārbauda, jo pārvietojamies vienotajā šengenas zonā. Lietus turpina līt, bet omu uzlabo Lietuvas labie ceļi, prieks par leišiem un kauns par letiņu neizdarību.

Pirmais galamērķis ir Palangas dzintara muzejs. Palanga ir kūrorta pilsēta un pagrūti tuvāk piebraukt mērķim, jo visur ir zīmes un ej nu zini, kā leišu poliči sodīs latvju bāleliņu, kas ar ģimeni ieradies nesmukā laikā baudīt muzeju labumus.

Braucu ar TomTom palīdzību, nu feins GPS navigators, protams, par aizlieguma zīmju izvietojumu viņam tā grūtāk zināt. Ja par TomTom, tad ar viņu ( gudrītis) ir apceļotas Vācija, Spānija, Francija un daudzas citas valstis.

Uzvedība ir teicama, gan jāsaka godīgi, rietumeiropa viņam patīk labāk, 910 modelis ar cieto disku 20Gb, tā kā vari salādēt visas kartes, ASV ieskaitot. Tomēr atrodu kur noparkoties un varam doties uz muzeju.
Lai tiktu līdz muzejam jāiet cauri skaistam parkam ar gulbju dīķiem un skulptūrām.

Pats muzejs ir izvietots pilī. Dzintara krelles un amuleti bijuši cieņā jau neolīta laikmetā – tie medniekiem un zvejniekiem solījuši veiksmi.

Vairāk nekā 90 procentu no pasaules dzintara krājumiem atrodas bijušās Austrumprūsijas teritorijā.
Sevišķi bagāts bijis Dzintara līcis pie Jodkrantes, kur 19.gadsimta beigās 30 gados iegūtas 3000 tonnas saules akmens. Apkārtne ir iekopta un var redzēt, ka apmeklētāju šeit netrūkst.

Liec uz navigatora adresi Palangā, Vytauto Gatve 17, un tā būs tuvākā vieta, kur varēsi nolikt auto un doties cauri parkam uz muzeju.

Muzejs vienkārši ir lielisks, var iztikt bez gida,jo apraksti par eksponātiem ir trīs valodās LT, EN, RU. Skatoties manas fotogrāfijas pamanīsi satraukumu rokās, jo muzejos jau nedrīkst iemūžināt redzēto.

Jā man ir ceļabiedri visos ceļojumos video un foto aparāti. Vairāk gan uzņemu ar HD izšķirtspējas video, pie tam, progresīvajā kadra uzņemšanas tehnikā.

Katrs kadrs tiek 100 % uzņemts,  bez zudumiem un ir izmantojams labai foto izdrukai. Tālāk braucu uz Klaipēdu pulksteņu muzeju, kas ar neko īpašu nepārsteidza, bet interesanti uzzināt un apskatīt pulksteņu izveides vēsturi.

Izstādīti pulksteņu oriģināli, modeļu vai atjaunoto kalendāru, saules, ūdens, uguns un smilšu pulksteņu kopijas, mehāniskās laika skaitīšanas ierīces, līdz pat moderniem elektromehāniskajiem, elektromagnētiskajiem un kvarca pulksteņiem , fūūū laikam uzskaitīju visu. 🙂

Cita muzeja daļa rāda pulksteņu formu maiņu no Renesanses laikmeta līdz modernām formām.

dzintaru

Tātad, Liepu Gatve 6/7 Klaipēdā, pirms tilta pa labi ja no Liepājas puses.

Skaties bildes, ceļojumu iesaku, jo ir taču vēl daudz kas cits šajās pilsētās un tiešām ir skaisti.

dzintaru

TĀLĀK UZ PULKSTEŅU MUZEJU

Nu re ….ir apskatīts arī Palangas parks, papildus ...SKATĀMIES ŠEIT (video)

3 Atbildes uz “Kā es braucu dzintaru lūkoties”

 1. Sandruks says:

  Man patika,neesmu bijusi , bet braukšu. Paldies.

 2. jesrik says:

  Dzintara muzejs ir labais, parks arī, biju vasarā.

 3. laimisk says:

  Maza piepilde par bildēm no muzejiem….Zināma lieta , ka fotografēt tur nedrīkst …vai nav ieteicams, jo zāļu pārraugi tev to noteikti atgādinās..
  Uzņēmu ķerot momentus…tā kā dižākie eksponāti netika nobildēti, bet nekas…. savā iespaidu atmiņā jau paliks 🙂

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

vienpatsmit − divi =