Hamburgas apmeklējums decembrī. (foto)

 

 

Hamburga ar tās piejūras šarmu un atvērtību pasaulei ir pieskaitāma pie Eiropas skaistākajām pilsētām. Nav noslēpums, ka unikālu piejūras vidi rada osta un  pilsētas kuģošanas kanāls.

Pasaules mēroga osta piedāvā daudzas izklaides iespējas… ostmalā un piestātnēs, starp luksusa kruīzu kuģiem, gigantiskām konteineru kravām un ar mīlestību restaurētiem muzeju kuģiem, kā arī vienkāršiem alus krodziņiem.

Tomēr galvenais ir atmosfēra… kāda tevi apņem nokļūstot rosīgajā un reizē pārdomāti lēnajā dzīves ritmā.

Ko tik šeit nevari sastapt un aplūkot… tici man un manas draudzenes teiktajam, Hamburga ir lieliska… raugies, kā gribi. Ziemassvētku tirdziņi ar savu piedāvājumu klāstu un jautrību ir simtu procentu vērti lai tos aplūkotu un iejustos vieglajā un uzbudinošajā smaržu virpulī.

Ir jau vēl viens āķītis…iepirkšanās.  Abas lielākās Hamburgas „šopinga štrāses” – Mönckebergstraße un Jungfernstieg …ne tikai vilina, bet burtiski neļauj paiet garām.

Pasāžas piecos klājos, kā tos sauc vietējie, vietu atraduši 120 veikali, restorāni un kafejnīcas.

Hamburgas iedzīvotāji brīnās, ja nezinātājs pajautā, kā nokļūt līdz pilsētas centram. Jo vecpilsētas galveno iepirkšanās rajonu un populārāko tūristu maršrutu pārsātinātu ielu atrašanās vietu sauc par iekšpilsētu.

Te atrodas rātsnams ar zaļu vara jumtu un rātsnama tirgus, kurā sastājušies dīvaini divvietīgi braucamrīki ar noapaļotiem stūriem. Zaļganās stikla sienās un kupolos iebūvēti kioski.

Mirdzošo namiņu un lampiņu burvība ir jāredz un jāizbauda … Vācijas decembra šarms.

Jā… vienlaikus daudzos (neskaitījām, bet tiešām daudz) Ziemassvētku tirdziņos Tevi aicinās ar skaļu mūziku uz  pastaigu un jauniem atklājumiem… cenu ziņā.

Mums latvju meitenēm likās padārgas Ziemassvētku speciālās uzkodas ar alus kausu.

Tomēr kopumā ir vērts izbaudīt šos Ziemassvētku tirgus patīkamo burzmu. Ikvienam no Ziemassvētku tirdziņam piemīt savs raksturīgs un akcentēts kopējais noformējums.

Vēsturiskais Ziemassvētku tirdziņš Rātslaukumā līdzās nostalģiskām atrakcijām piedāvās tā dēvētās tematiskās ielas, kur vari atrast sevi, viņu un vēl visu pārējo… 🙂

Pēdējos gados stabili pieaudzis viesnīcu apmeklējumu skaits tieši decembrī (izbaudījām ar savu maciņu, lētu numuru nebija)…tomēr, cilvēkiem patīk iepirkšanās Hamburgā.

Mums arī patika !

Nu un daži foto mirkļi no Hamburgas.

Mönckebergstraße,kur var šopingot (iepirkties)

Jungfernstieg, vieta labiem atpūtas un pirkumu maršrutiem

Tie ir svečturi (lampiņu), ko redzējām gandrīz uz visām palodzēm.

Interesants stiklinieks, kas uz vietas un ar degli veidoja dažendažādas figūras...

Diezgan vienkārša zacene, bet padārga GAN...

 

 

UH! Re, kur podziņas sociālai aktivitātei:

Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Viens komentārs... “Hamburgas apmeklējums decembrī. (foto)”

  1. bucene says:

    Nav ko ložņāt pa centru, tur ir padārgi. Jāstaigā priekšpilsetas mazajās bodēs, nu ne gluži mazajās. Nu saprati mani Tur būs lētāk . čaviņ!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *