Ērgļi pāri robežām, jūras ērgļa un zivjērgļa dzīves stāsti

Ērgļi.

Liepājas Latviešu biedrības namā būs apskatāma starptautiska ceļojoša fotoizstāde „Ērgļi pāri robežām”. Izstāde ir foto stāsts par divu retu un aizsargājamu plēsīgo putnu – jūras ērgļa un zivjērgļa – dzīves stāstiem.

Izstādē būs redzami šo harizmātisko putnu portreti, mājas un ģimenes, kā arī medību stāsti. Fotogrāfiju autori ir Igaunijas un Latvijas dabas fotogrāfi.

Vairāk nekā 30 fotogrāfijās izstādes apmeklētāji iepazīsies ar jūras ērgļa (Haliaeetus albicilla) un zivjērgļa (Pandion haliaetus) ikdienu – sākot ar pāra veidošanos, olu perēšanu, mazuļu barošanu un to pieaugšanu, kā arī medībām un ērgļu savstarpējām attiecībām.

Būs ieskats arī plēsīgo putnu pētnieku darba niansēs.

Latvijas Dabas fonda pārstāvis Jānis Ķuze, plēsīgo putnu pētnieks un vienlaikus izstādes koordinators Latvijā saka: „Abus šīs izstādes varoņus – jūras ērgli un zivjērgli gan Latvijā, gan Igaunijā var uzskatīt par dabas aizsardzības veiksmes stāstiem.

Pateicoties aizsardzības darbam, to skaits abās valstīs pamazām aug un abas ērgļu sugas atkal sāk ieņemt tām vēsturiski raksturīgo vietu mūsu ainavā. Šī fotoizstāde ir lieliska iespēja ieskatīties to ikdienas dzīves niansēs”.

Izstāde izveidota Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstīta projekta ietvaros, ko daļēji finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Jūras ērglis.

Jūras ērglis ir liels putns (lielākais Latvijā ligzdojošais plēsīgais putns un ceturtais lielākais Eiropā). Ķermeņa garums 66—94 cm, spārnu plētums 178—245 cm, svars 3,1—6,9 kg. Raksturīga pazīme ir īsā ķīļveida aste, kas pieaugušajiem putniem ir balta.

Pārējais apspalvojums brūns, galva un kakls gaišāki, knābis spilgti dzeltens, masīvs. Jaunie putni tumšāki, tumšu knābi un asti. Līdzīgi kā citi lielie plēsīgie putni jūras ērgļi pieaug pamazām un tikai 5 gadu vecumā sasniedz pieauguša putna izskatu.

Zivjērglis.

Zivjērglis no pārējiem dienas plēsīgajiem putniem atšķiras ar vairākām tikai tam piemītošām īpašībām. Visi tā pirksti ir vienādi gari, nagi paši par sevi ir apaļi, bez padziļinājuma apakšpusē.

Tā pirmais pirksts tāpat kā pūcēm ir vērsts uz aizmuguri, līdz ar to medījumu zivjērglis satver ar diviem vidējiem pirkstiem, kas vērsti uz priekšu, malējiem uz aizmuguri. Šāds satvēriens ir ļoti piemērots, lai noturētu slīdīgās zivis.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top