Cilvēkiem nav imunitātes pret gripu – H1N1

gripaSpeciālisti ir pārliecināti, ka jaunā gripa H1N1 jeb tā dēvētā cūku gripa Latvijā plašāk izplatīsies šī gada rudenī. Potenciālo slimnieku skaits lēšams 70 tūkst.

iedzīvotāju apmērā. Līdz šim Latvijā reģistrēti 34 saslimšanas gadījumi ar H1N1 vīrusu. Sabiedrības veselības aģentūra uzskata, ka tā kā pret jauno gripas vīrusu cilvēkiem nav imunitātes, iespējams, tai uzliesmojot, būtu jārēķinās ar vismaz tādu saslimušo skaitu, kāds bija, kulminējot sezonālajai gripai 2006./2007.gada sezonā, t.i. ir aptuveni 70 tūkst. saslimušajiem.
Skarbākās prognozes paredz pat simtus tūkstošus sirdzēju. Tepat kaimiņos gripa plosās ar pilnu sparu.

Ukrainā strauji izplatās vīruss A(H1N1) jeb tā dēvēta cūku gripa. Ārvalstu medijos parādās ziņas, ka saslimuši ap 150 000 cilvēku, bet no cūku gripas miruši jau vairāki desmiti cilvēku.

Lai nepieļautu tālāku vīrusa izplatību, varasiestādes izdevušas lēmumu uz trim nedēļām slēgt izglītības iestādes, atcelt visus paredzētos masu pasākumus, slēgt kinoteātrus un pat ierobežota transporta satiksmi.
Tāpat Ukrainā apturēta jauniešu iesaukšana armijā.
Valdība apsver iespēju ieviest karantīnu visā valstī.

Cūku gripa strauji izplatās visā pasaulē, vairāki desmiti saslimuši ir arī Latvijā. Latvijas Infektoloģijas centrā līdz 2009.gada 29.oktobrim bija apstiprināti jau 34 saslimšanas gadījumi ar AH1N1 gripas vīrusu jeb tā dēvēto cūku gripu.

Sīkāk par gripu Latvijā lasi ŠEIT
Par gripas izplatības areālu, karte ŠEIT

pote

Pašlaik pret jauno gripas AH1N1 vīrusu vakcinēties varētu būt diezgan riskanti, jo vakcīna ir radīta īsā laika posmā un līdz galam nav veikti vakcīnas klīniskie pētījumi…

Tātad nebūsim ‘Jūras cūciņas’ uz laboratorijas galda…

Ir plaši zināms, ka daudzi mediķi citās valstīs atteikušies vakcinēties pret šo jauno vīrusu un vairākās vietās iedzīvotājus neaicina vakcinēties.(vakcinācija var izrādīties bīstama)

Esam nostādīti diezgan bezizejas situācijā, bet vai tad šajā VALSTĪ tas būtu jaunums…

PAPILDINĀJUMS 12.novembris

…reģistrēti vēl 33 jaunās gripas slimnieki, līdz ar to kopumā Latvijas Infektoloģijas centrā laboratoriski apstiprināti 165 jaunās gripas AH1N1 vīrusa pozitīvi gadījumi, liecina LIC apkopotā informācija.

Papildinājums 16.novembris

Latvijas Infektoloģijas centra apkopotā informācija liecina, ka patlaban Latvijā reģistrēti 386 jaunās gripas AH1N1 slimnieki. Tā dēvētās cūku gripas izplatība epidēmijas slieksni pārsniegusi piecās Latvijas pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Gulbenē, Jelgavā un Rēzeknē.

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) pārstāve Liene Johansone, šajās piecās Latvijas pilsētās ar jauno gripu ir konstatēti vismaz 100 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Piemēram, Daugavpilī uz 100 000 iedzīvotāju šodien pēcpusdienā bija konstatēti 107 saslimšanas gadījumi, informēja LIC Latgales filiāles epidemioloģe Nonna Vološčuka.

Latvijas Infektoloģijas centra mediķi pārbaudījuši 918 cilvēkus, kuriem bija aizdomas par saslimšanu ar tā dēvēto cūku gripu jeb AH1N1, liecina jaunākā informācija.

PAPILDINĀJUMS 18.novembris

Veselības ministrija apstiprina: no otrdienas visā
Latvijā sākusies gripas epidēmija.

Patlaban valstī reģistrēti vairāk nekā 100 saslimšanas ar gripu gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Lielākoties reģistrēti viegli saslimšanas gadījumi ar jauno gripu AH1N1.

PAPILDINĀJUMS28.11.2009

Pēdējās nedēļas laikā pasaulē tā dēvētā “cūku gripa” jau prasījusi vairāk nekā 1000 cilvēku dzīvību, liecina Pasaules veselības organizācijas (PVO) dati, ziņo BBC.
Kopš šī gada aprīļa, kad reģistrētas pirmās masveida saslimšanas ar jaunu gripu A(H1N1), miruši jau 7826 cilvēki.
Eiropā nāves gadījumu skaits pēdējās nedēļas laikā pieaudzis par 85% – no 350 līdz 650 gadījumiem nedēļā.
Visvairāk nāves gadījumu reģistrēts Ziemeļamerikā un Latīņamerikā, kur kopumā jau ir 5360 A(H1N1) upuri.
Tomēr lielākajai daļai pacientu slimība norit vieglā formā, un cilvēki izveseļojas nedēļas laikā bez īpašas mediķu palīdzības.
Mediķi savukārt ir uztraukušies par vīrusa mutāciju – Norvēģijā un Francijā ir reģistrēti divi nāves gadījumu no mutējušā vīrusa, par mutāciju ziņo arī Japānas, Ķīnas, ASV un Ukrainas ārsti.

PAPILDINĀJUMS 30.11.2009

Liepājas Reģionālajā slimnīcā 28. novembrī miris 28 gadus vecs pacients (vīrietis) no smagām gripas A(H1N1) vīrusa izraisītām komplikācijām – abpusēja plaušu karsoņa. Pacients saslima 11. novembrī un slimnīcā iestājās 15. novembrī.
Reklāma

Pacienta ārstēšanā tika iesaistīti Liepājas Reģionālās slimnīcas speciālisti, kā arī tika pieaicināti speciālisti no P. Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcas un Infektoloģijas centra. Ārstēšanu sarežģīja fakts, ka sākotnēji veiktā virusoloģijas analīze neuzrādīja gripas A(H1N1) vīrusa klātesamību pacienta organismā, tas apstiprinājās tikai pēc atkārtotas analīzes veikšanas. Citas veiktās analīzes palīdzēja konstatēt, ka pacientam bija samazinātas organisma aizsargspējas pretoties infekcijām (imunitāte). Līdz ar to, diemžēl, pacientu neizdevās glābt !!!

UH! Re, kur podziņas sociālai aktivitātei:

Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

2 komentāri... “Cilvēkiem nav imunitātes pret gripu – H1N1”

  1. Šics. says:

    Jaunā gripas paveida uzliesmojuma dēļ Latvijas iedzīvotājiem pašlaik vajadzētu izvairīties no Ukrainas apmeklēšanas, uzskata Katastrofu medicīnas centra (KMC) direktors Mārtiņš Šics.

  2. laimisk says:

    Par lielo saslimšanas un nāves gadījumu daudzumu ir ziņojis pats prezidents :
    “Ukrainas prezidents Viktors Juščenko sestdien paziņoja, ka miruši 48 cilvēki un vairāk nekā 150 000 cilvēki saslimuši”
    Kā lai netic Valsts galvai…

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

8 + 18 =